Venedik Bienali Türkiye Pavyonu Proje Önerilerinizi Bekliyor

mimarizm.com / 26 Ağustos 2015


Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden biri olan Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 28 Mayıs-27 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu'nda yer alacak projenin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yapıyor. Açık çağrının ilk aşaması için son başvuru tarihi 23 Ekim 2015.

Mimar, tasarımcı, sanatçı, tarihçi, eleştirmen, küratör, kuramcı gibi ilgili alanlarda çalışan kişi ve kurumların katılımına açık olan başvurular, iki aşamalı bir değerlendirme sonrasında seçilecek. İlk aşamada başvuruların Türkiye Pavyonu sergisinin kavramsal çerçevesini belirlemesi isteniyor. Projelerin, mimarlık alanındaki güncel sorunları yeni fikir ve kavramlar üzerinden yerel, bölgesel ve küresel boyutlarda tartışmaya açabilen, mimarlık veya mimarlık ötesi kavramları alternatif disiplinlerarası yaklaşımlarla keşfedebilen bir kavramsal çerçeve sunması bekleniyor. İkinci aşamada ise projelerin, yöntem, küratöryel ekip, yayınlar ve bütçe gibi konular üzerinden değerlendirilmesi planlanıyor.

İlk aşama başvuruları için katılımcıların belgelerini 23 Ekim 2015 Cuma günü saat 18.00'a kadar venedikbienali@iksv.org e-posta adresine göndermeleri gerekiyor.

Seçici Kurul
Prof. Dr. Sibel Bozdoğan
Levent Çalıkoğlu
Prof. Dr. Arzu Erdem
Prof. Dr. Murat Güvenç
Yeşim Hatırlı
Prof. Dr. Süha Özkan
Prof. Dr. Uğur Tanyeli

Türkiye Pavyonu, İKSV'nin girişimi ve 21 destekçinin katkılarıyla Arsenale'de 20 yıllığına kiralanan uzun süreli mekânda ilk kez 2014 yılında Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi'nde yer almıştı.  

Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 28 Mayıs-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Alejandro Aravena küratörlüğünde gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :