Adobe Tasarım Başarı Ödülleri

yapi.com.tr / 16 Aralık 2008


Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Adobe Tasarım Başarı Ödülleri'ne (ADAA) başvurular başladı. Grafik tasarım, fotoğraf, animasyon, dijital film yapımı gibi alanlarda, 18 yaşından büyük ve tam zamanlı öğrenci olma şartının arandığı yarışmaya, aralarında ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Hollanda, Japonya, Avustralya, Çin, Rusya, Malezya ve Türkiye'nin bulunduğu toplam 40 ülkeden adaylar katılabilecek.

ADAA'ya 3 ayrı kategoride başvuru yapılabilecek. Bu kategoriler şöyle sıralanıyor:

Etkileşimli Ortam: Tarayıcı Tabanlı Tasarım, Tarayıcı Tabanlı Olmayan Tasarım, Uygulama Geliştirme, Kurulum Tasarımı ve Mobil Tasarım.

Hareketli Ortam: Animasyon, Aktüel Çekim, ve Hareketli Grafikler (Motion Graphics).

Geleneksel Ortam: İllüstrayon, Ambalaj Tasarımı, Fotoğraf ve Basılı Yayın Tasarımı yer alıyor.

Yarışmacılar, projelerini ilk etapta ADAA web sitesi aracılığıyla gönderecekler. Aynı zamanda web-sitesi ziyaretçileri de, yarışmaya sunulmuş projeleri "ADAA Live!" erişim imkanı sayesinde görme fırsatı bulacaklar.

5 Haziran 2009'a kadar çevrimiçi olarak gönderilmesi gereken projeler, Haziran ayında konularında uzmanlaşmış ve dünyaca ünlü isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından incelenecek ve puanlanacak. Değerlendirmenin son aşamasında yarı finale kalan yarışmacılardan, kaynak dosyalarını da sunmaları istenecek.

Uluslararası Grafik Tasarım Dernekleri Konseyi (Icograda) işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın finalistleri, Pekin'de düzenlenecek olan ‘Icograda Dünya Tasarım Kongresi'ne davet edilecek. Ödül töreni ise Ekim 2009 tarihinde yine bu kongre kapsamında gerçekleştirilecek. Dereceye girenler ise Adobe yazılım ürünleri ve para ödülleri kazanacak.

2009 Adobe Tasarım Başarı Ödülleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :