21. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: "Müzeler, Ören Yerleri ve İnsan"

mimarizm.com / 09 Ekim 2014

Yirmibeşinci yılını kutlayan Aktiffelsefe Derneği'nin geleneksel hale getirdiği Türkiye Fotoğraf Yarışması için geri sayım sürüyor. Bu yıl "Müzeler, Ören Yerleri ve İnsan" temasıyla düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi, 5 Aralık 2014.


                           


Aktiffelsefe Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması , geleneksel değerlerin korunması, kayıt altına alınması ve bu değerler konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra belgesel fotoğrafçılığı teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.  Yarışmaya profesyonel ve amatör tüm fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf severler katılabiliyor.
 
Aktiffelsefe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oya Uysal, Türkiye'nin her bir yanının eski ve yeni tarihin eserleri ile dolu olduğunu hatırlatırken, fotoğraf severlerin kendi objektifleriyle yakaladıkları değerli anları başkalarıyla paylaştıklarında bu eserlerin daha da anlamlı olacağına dikkat çekti.
 
Fotoğraf yarışması, her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli ve siyah-beyaz olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, katılım formunun çıktısını doldurarak, yarışmaya göndermek istedikleri fotoğraflarıyla birlikte Aktiffelsefe Derneği'nin adreslerine ulaştırmaları gerekiyor.
 
Yarışmada her yıl olduğu gibi yine birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanında mansiyonlar da verilecek. Yarışmanın en büyük ve anlamlı ödülü ise, Aktiffelsefe'nin bir kültürel miras olarak değerlendirdiği Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışmaları albümünde yer almak olarak değerlendiriliyor. 
 
Seçici Kurul
Ozan Sağdıç, Devlet Fotoğraf Sanatçısı
Mehmet Arslan Güven, Fotoğraf Sanatçısı
Adnan Polat, Fotoğraf Sanatçısı
Abdullah Gündüz, Folklor Araştırmacısı
Uğur Kavas, Foto Muhabirleri Derneği
Eray Kanımtürk, Aktiffelsefe Üyesi ve Fotoğraf sanatçısı
Nazım Özdemir, Aktiffelsefe Yönetim Kurulu Üyesi

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :