20. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: "Kentsel Yaşam"

mimarizm.com / 12 Ağustos 2013

Bu yıl "Kentsel Yaşam" temasıyla düzenlenen 20. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması, amatör ve profesyonel tüm fotoğraf sanatçılarının katılımına açık.

                               

"Kentin en seçkin sokağında sıradan bir simitçinin sesi duyulabilir, parklarında, kafelerinde de fala bakanlarına rastlanılabilir. Kentlerde gecekondu ile gökdelen yan yana boylarını ölçer. Birahanelerinde Anadolu işi türküler söylenirken en entelektüel sohbetler orada koyulaşır. Gecekondu bahçelerinde salçaların kaynayan kokusu mahalleyi sararken, caddelerin kararsız adımlarla kaynayan kalabalığında, iletişim teknolojisinin en yeni boyutu kendisini gösterebilir."
 
Yukarıdaki cümlelerle yarışmacılara ilham vermeyi hedefleyen Aktiffelsefe Derneği, kentlerde yaşamın, sokaklarda, meydanlarda nasıl iç içe geçtiğini, zıtlıklardan uyumun nasıl yakalandığını sergilemek amacıyla yarışma temasını "Kentsel Yaşam" olarak belirledi.

Kentlerde, her toplum katmanına ait kültürün birbirinden güç alarak, birbirini besleyerek yaşadığını göstermeyi de hedefleyen yarışmaya hem siyah-beyaz hem de renkli fotoğraf dallarında katılmak mümkün.

Aktiffelsefe Yönetim Kurulu Başkanı Oya Uysal yarışmaya ilişkin olarak, "Evlerimizden daha çok sokaklarında, sinemalarında, parklarında zaman geçirdiğimiz kentlerimizdeki geleneksel yaşantıyı, fotoğraf sanatı ile belgelemek/paylaşmak, kentteki insanın ve insanın şekil verdiği kentlerin durumuna dikkat çekmek için tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarını yarışmaya katılmaya davet ediyoruz" dedi.


Seçici Kurul

Ozan Sağdıç, Devlet Fotoğraf Sanatçısı
Mehmet Arslan Güven, Fotoğraf Sanatçısı
Adnan Polat, Fotoğraf Sanatçısı
Abdullah Gündüz, Folklor Araştırmacısı
Uğur Kavas, Foto Muhabirleri Derneği
Eray Kanımtürk, Aktiffelsefe Üyesi ve Fotoğraf sanatçısı
Nazım Öztürk, Aktiffelsefe Yönetim Kurulu Üyesi


Son katılım tarihi 13 Ocak 2014 Pazartesi günü olan yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :