Özgüven Mimarlık

Amber EROYAN / 20 Kasım 2012
Özgüven Mimarlık

Ekim ayında 'Ergene Vadisi' projesi ile İlk Yapı'ya konuk olan Özgüven Mimarlık'ın Florya'daki ofisini ziyaret ederek, İstanbul Finans Merkezi 'nin ardındaki isimleri daha yakından tanıdık.

Yüksek mimar Uğur Özer Özgüven ve inşaat mühendisi Özgür Onur Özgüven kardeşlerin 2004 yılında temelini attığı Özgüven Mimarlık, sekiz yıllık süreçte 'piyasa saygınlığı yüksek' projelerden, 'mimari saygınlığı yüksek' projelere doğru istikrarlı bir geçiş sağladı. Daha önce çalışmadıkları konuları bile hızla özümseyecek altyapıya ulaştıklarını ifade eden ikili, 'bilmediğimizi nasıl öğreneceğimizi çok iyi biliyoruz' diyor.

Emlak Konut reklamlarında hala örnek projeler arasında gösterilen Ergene Vadisi projesinin ardından, Özgüven'in piyasadaki güvenilirliği de artıyor. Ofisin bunun gibi birkaç kırılma noktası olduğunu belirten Uğur ve Özgür Özgüven; İstanbul Finans Merkezi master plan çalışması ile birlikte, dünyanın sayılı mimarlık/mühendislik pratiklerinden HOK, Arup ve Gensler ile aynı masada çalışırken buluyor kendilerini...

İstanbul ve Ankara ofislerinde 80 kişilik kadrosuyla yoğun bir üretim sürecini koordine eden Özgüvenler, Çat Kapı ziyaretimizde, sürdürülebilir bir ofis yaratma, proje elde etme ve üstesinden gelmeye dair mesleki deneyimlerini Mimarizm'e aktardı.


 Ofisin kurucu ortakları Özgür ve Uğur Özgüven


Başarı Formülü: Multidisipliner Çalışma + Entegre Düşünce
İstanbul Finans Merkezi ve Sonrası...
Özgüven'in 'Altyapı'sı
Künye
Ofis Adı:
Özgüven Mimarlık
Sahibi:
Uğur Özer Özgüven, Özgür Onur Özgüven
Telefon:
(212) 599 89 89
Faks:
(212) 599 72 22
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :