Ömer Faruk Uysal

20 Kasım 2012

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunuyum. Hem şantiye hem de ofis stajımı Özgüven Mimarlık'ta yaptım. Mezun olduktan sonra da burada çalışmaya başladım.

Staja başladığımda 2007 yılıydı. Şantiye stajımı Esenler Espri Outlet Center projesinde yaptım. Ondan sonraki yaz büro stajımda, Özgüven Mimarlık'ın yeni bir projesinde çalışmıştım. İlk aşamasından itibaren içinde bulunduğum o projenin uygulaması kısa bir süre önce bitti.

Burada ortamımız, ikili ilişkilerimiz çok güzel. Fatih'te oturmama rağmen, metrobüs sayesinde ofise çok rahat ulaşıyorum. Çalışma arkadaşlarımın çoğu bu bölgede oturuyor. O nedenle de ulaşım anlamında büyük bir problem yaşanmıyor.

Aynı dönem mezunu üç arkadaş aynı ofiste çalışıyoruz. Selen, Mehmet Ali ve ben… İlk gelen benim, sonra onlar da buraya başladılar. Ofiste, okuldan tanıştığımız birkaç arkadaşımız daha var. Zaten patronumuz Uğur Bey de Yıldız mezunu.

Şu anda Başakşehir'deki toplu konut projesi üzerine çalışıyorum. Bitmek üzere… Genelde sabit bir projede çalışan yoktur bizim ofiste. Takım kaptanları olarak, 4–5 kişi, bütün projelere vakıf olmaya çalışıyoruz. 

Patronlarımız ile ikili ilişkilerimiz çok iyidir. Sunduğumuz fikirler onlar için çok değerlidir. Uğur Bey hiçbir zaman bize taslak bir çizim verip, gidin bunu çizin dememiştir. Veriler bize geldikten sonra ilk çalışma bizden çıkar. Ondan sonra oturup birlikte değerlendiririz. Sürekli beyin fırtınası olur. Çalışma şeklimiz hep bu şekildedir. Bu da bizim için çok önemli. O yüzden de buraya gelen gitmiyor. Mimarların kaprisli olduğu yönünde bir genelleme vardır. Burada ona pek fırsat kalmıyor.


Başarı Formülü: Multidisipliner Çalışma + Entegre Düşünce
İstanbul Finans Merkezi ve Sonrası...
Özgüven'in 'Altyapı'sı
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :