AtölyeCT

E. Seda KAYIM / 02 Şubat 2012
İçmimar Taylan Cinalioğlu ile Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Cengiz Ultav tarafından kurulan AtölyeCT, kurguladığı kusursuz iş bölümü ile mobilya tasarımından yapı tasarımına uzanan ölçekte ürünler veren, İzmir'in nimetlerinden faydalanmayı da ihmal etmeyen keyifli bir mimarlık pratiği.

İzmir'de büyüyen Cinalioğlu ile Ultav'ın Ankara'da geçen üniversite yıllarında kesişen yaşamları, ikilinin yeniden İzmir'e yerleşmesi ile ortak bir kariyer güzergahı çizmiş. İlk olarak stand tasarımları yapan ve asıl ilgisini –karakterinin de belirlediği şekilde- hızlı, hareketli şantiye hayatında bulan Taylan Cinalioğlu, AtölyeCT'nin "uygulamalardan sorumlu" ortağı. Uzun yıllar büyük bir konut şantiyesindeki mobilya atölyesinde çalışan ve bu alandaki bilgisini akademik hayata taşıyan Cengiz Ultav ise "tasarımdan sorumlu" ortak…

Tasarımsal birikimin şantiyeye, uygulama deneyiminin ise masa başına taşındığı bu "mükemmel iş bölümü"nün sonuç ürünleri, ikilinin heyecanla sarıldıkları çok ölçekli ve farklılık, yenilik ile olduğu kadar kusursuzluk hedefi ile karakterize oluyor.

Üstelik saydığımız tüm bu sıfatlar, henüz AtölyeCT ofisine adımınızı attığınız anda gözünüze çarpıyor. Burası, Cinalioğlu ile Ultav'ın mimarlık yaklaşımlarını en doğal ve sıcak hali ile yansıtan bir mimarlık yuvası… Bir de düşünün, bu üretim ortamına İzmir'in güzel havası ve yakın mesafe kaçış olanakları eşlik ediyor!

İstanbul'da uzun vadeli bir mimarlık kariyeri düşlemekte zorluk çeken ve "Alıp başımı gitsem" diyenlere, ilham için AtölyeCT röportajı şiddetle tavsiye olunur.


Üniversiteler, Şehirler, Deneyimler ve Ofisler
Pratiğin Dinamikleri
Yakın Dönemden Çeşitli Ölçekler
İzmir'de Mimarlık Yapmak
Künye
Ofis Adı:
AtölyeCT
Sahibi:
Taylan Cinalioğlu, Cengiz Ultav
Telefon:
(232) 465 09 40
Faks:
(232) 465 09 41
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :