Yönetmen Özcan Alper

06 Mayıs 2010

İKSV'nin Emek Sineması'nın geleceğini tartışmak üzere düzenlediği toplantıda söz alan Özcan Alper, Uğur Vardan'ın sözleriyle söyleyecek olursak "proje savunucularının sürekli şekilde orada burada sinemacılardan destek aldıklarını deklare ettiğini, ama toplantı sırasında Kesgün'ün kendilerine sunduğu projenin Emek'i yok etmekten başka bir amacı olmadığını söyledi." Alper şöyle dedi:

"Bundan böyle ‘Sinemacılara danıştık, desteklerini aldık' sözünü duymak istemiyoruz. Belediye Başkanınıza da, Kültür Bakanınıza da söyleyin, bizim bu konuda desteğimiz olamaz. Bundan böyle her platformda, bu proje hakkında yalan söylendiğini, her yerde ifade edeceğiz."

Semih Kaplanoğlu'nun "sinema müze önerisine" sıcak bakmayan Alper Oyuncu Zafer Algöz, SİYAD Başkanı Murat Özer, sinema yazarı Atilla Dorsay ve oyuncu Tuncel Kurtiz gibi isimler gibi Emek'in yaşayan bir sinema mekânı olmasını isteyor.

Özcan Alper Zaman Gazetesi'nin Yusuf Bülbül imzalı haberine göre müze fikrine soğuk bakma gerekçesini şöyle sıraladı: "Burası kuru bir müze olacağına, içinde festivaller, galalar ve çeşitli sinema etkinlikleri yapılan bir mekân olsun. Bir yanı müze de olabilir. Ama biz orada film izlemek istiyoruz."


emeksinemasiniyasatalim.org'un kurucusu Mehmet Kurtkaya ile…
ŞPO'dan Akif Burak Atlar ile…
Projenin mimarı ile...
Emek emekçileri...
Kurumlardan...
Yazarlardan forum niyetine...
Sinemacılardan forum niyetine
Emek'e dair
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :