Türkan Yılmaz: Aynı anda hem tasarım hem de uygulama deneyimini yaşayabilmek güzel

07 Mart 2008

6 aydır Erginoğlu & Çalışlar'da çalışıyorum. Daha önce çok kısa bir büro deneyimim olmuştu, ama zaten Şubat 2007'da mezun oldum. O anlamda da çok yeniyim. Küçük bir büroda çalışıyordum ve iş değiştirmek de benim tercihim oldu. Elbette izlediğim, ilgilendiğim bazı bürolar vardı ve dışardan izlediğim bir büroda çalışmak güzel.

 

İşin birebir içinde olmak çok güzel. Ayrıca burası uygulamanın da olduğu bir yer olduğu için, aynı anda hem tasarım hem de uygulama deneyimini yaşayabilmek güzel. 

 

Belki 6 ay gibi kısa bir süredir buradayım ama bu kısa zamanda bile çok şey öğrendiğimi düşünüyorum . Erginoğlu & Çalışlar'da farklı boyutlarda ve konularda işler yapılıyor. Aynı anda ofis, alışveriş merkezi, fabrika,hastane gibi farklı projeler üzerinde çalışılıyor ve bu da farklı pekçok şeyi bir arada görebilme şansı veriyor. Burada oturmuş bir duzen var ve buda işlerin daha rahat yürümesini sağlıyor.Standartlaşma da düzeni beraberinde getiriyor. Aynı anda farklı yapı tipleri üzerinde çalışmayı kendi açımdan, ölçek, konu ve projeye olan yaklaşım olarak değerlendiriyorum. Bunun bana ne katacağına bakıyorum. Çünkü ölçek büyüdükçe öngörmeniz gereken sorunlar da büyüyor. Ama yetersiz kaldığınız noktada burada size yardımcı olacak birileri her zaman var.

 

Mimarlık eğitimi almış birisi olarak kent içinde nereye giderseniz gidin, sürekli ‘bu böyle mi olmalıydı', ‘bu nasıl bu hale geldi' gibi sorular soruyorsunuz. Ve burada bir proje üzerinde çalışırken, bu bilinçle hareket etmeye çalışıyorsunuz. Yaptığınız şey iyi ya da kötü olduğu konusunda  her zaman eleştirilebilir.


Büro Profili
Mimarın 5 Çayı
Projeleri
Ödüller
Yayınlar
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :