Serenat Türe

27 Haziran 2019

FMV Işık Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık bölümünden 2018 yılında mezun oldum. 2018 yılının Eylül ayında EDDA Mimarlık’ta çalışmaya başladım. 2016 yılında EDDA Mimarlık’ta ofis stajımı gerçekleştirmiştim. 2018 yılında iş başvuruları yapmaya başladığım zaman ilk olarak Eda Hanım ile görüşmek istedim. Çünkü staj yaparken de EDDA Mimarlık’ın yaptığı işleri çok beğeniyordum ve ekibinde yer almak istiyordum. Eda Hanım ile görüşmenin ardından işe alındım ve 10 aydır EDDA Mimarlık ekibinde yer alıyorum.   

2016 yılında EDDA Mimarlık’ta ofis stajımı gerçekleştirdim. 2017 yılında özel bir firmanın Fenerbahçe’de bulunan konut projesinde şantiye stajımı yaptım. Öğrencilik yıllarımdan itibaren EDDA Mimarlık’ta çalışmaya başladığım için başka bir iş tecrübem bulunmuyor. 

EDDA Mimarlık benim için çok büyük bir tecrübe. Daha öncesinde iş hayatıyla ilgili bir tecrübem yoktu ve Eda Hanım beni ekibine dahil etti. Ekibimizin bilgileri ve tecrübeleri doğrultusunda kendimi geliştirip faydalı olmaya çalışıyorum. Her şey bir yana ofisteki çalışanların sıcaklığı ve samimiyeti ile birlikte kendinizi iş yerinden çok aile sıcaklığında hissediyorsunuz, bu da sizin iş yerinizdeki motivasyonunuzun artmasına yardımcı oluyor. Böylece çok güzel projelere imzalar atılabiliyor. Hayatımızın büyük bir kısmını ofiste geçiriyoruz. Ofise kendinizi ait hissetmenizin de keyifli projeler çıkmasında büyük bir rol oynadığını düşünüyorum. Bunların hepsini bir araya topladığımızda EDDA Mimarlık’ın bu konuda ve yaptığı bütün işlerde çok başarılı olduğunu düşünüyorum. 

Ofis içerisinde belirli bir görev ve sorumluluk alanları bulunmuyor. Genel olarak her projede ekip olarak birlikte çalışılıyor. Tasarım sürecinden itibaren projelerin geliştirilmesi ve uygulanması kısmında yer alıyoruz. Aynı zamanda projenin 3 boyuta aktarılması gerçeğe yakın bir şekilde görmenizi, varsa hataları fark edip müdahale etmenizde büyük bir rol oynuyor. Bununla birlikte 3 boyutta gördüğünüz, yaptığınız, tasarladığınız her şeyi gerçek hayatta görebilmek, ne kadar başarılı bir çalışma sağladığınızı gösteriyor. Bu anlamda projelerin 3 boyutlu görselleştirilmesinde yer almanın büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum ve bu projelerde çalışmaktan büyük bir keyif alıyorum. 

Genel olarak ofisimizde bulunan farklı ölçeklerdeki ofis, konut ve banka projelerinde yer alıyorum. EDDA Mimarlık’ta bulunan herkes projelerin tasarım süreçlerinde yer alıyor. Fikir ve önerilerini rahat bir şekilde söyleyebiliyor. Ekibin tecrübesi ve bilgisi bir araya gelince de ortaya çok başarılı ve güzel işler çıkıyor. 

Ofiste bulunan, yapılmış olan bütün projeleri gerçekten çok beğeniyorum ve yaptığımız projeleri keyifle yapıyorum. Bu yüzden belirli bir proje söylersem diğer projelere haksızlık etmiş olacağımı düşünüyorum. 


Eda Tahmaz ile...
EDDA Mimarlık Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :