Merve Pınar Boyacıoğlu

27 Haziran 2019

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2014 yılında dereceyle mezun oldum. 2018 Mart ayından itibaren EDDA Mimarlık Bünyesinde çalışmaktayım. Online olarak başvuru yaptıktan sonra mülakata çağrıldım. Keyifli ve verimli geçen görüşme sonrasında birlikte çalışma kararı aldık.EDDA Mimarlıktan önce ÖGE Mimarlık, TAM Construction, TEM Engineering, Hamle Global gibi mimarlık ve mühendislik hizmeti veren ofislerde çalışma imkanım oldu.

EDDA Mimarlık öncelikle sürekli kendini geliştiren bir ofis. Ekip içinde kurduğumuz iletişim ve rahatlıkla yapılan fikir paylaşımları sayesinde başarılı projeleri hayata geçirmek başlıca motive kaynağımız. Monoton tasarımlardan sıyrılıp yaşayan ve gelişen mekanlar tasarlamak, sürekli öğrenmeye açık, hedef sahibi bir ekibin parçası olmak genç bir mimar olarak beni geleceğe dair umutlandırıyor.

Ofis içinde keskin çizgilerle ayrılmış bir görev dağılımı bulunmuyor. Projenin teslim tarihine göre kendi aramızda yaptığımız mini toplantılar ile doğru görev dağılımları sonucunda proje süreçlerini başarılı bir şekilde yönetebiliyoruz. Genel olarak projelerin 3 boyutlu görselleştirilmesinde ve sunumunda görev alıyorum. İşverenle yapılan karşılıklı görüşmeler sonucunda alınan kararlar doğrultusunda proje onaylandıktan sonra uygulama projelerinin çiziminde yer alıyorum.

EDDA Mimarlık’ta çalıştığım süre boyunca farklı ölçeklerde konut projeleri, banka ve ofis projelerinin tasarım ve uygulama projelerinde görev aldım. EDDA Mimarlık bünyesinde gerçekleştirdiğimiz projeler ile, IDA (International Design Awards), European Property Awards, 2A Architecture&Art Magazine gibi uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller almak gerçekten heyecan verici.

EDDA Mimarlık olarak gerçekleştirdiğimiz projeleri tasarım ve işlevsel açıdan başarılı bir süreç içinde harmanlayarak ve bu süreçte ilgili birimleri en verimli şekilde koordine ederek çalışmaktayız. Süreçlerine dahil olduğum projeler içinde böyle bir seçim yapmak gerçekten çok zor, her proje benim için kendine özgü, her biri çok özel ve her biri bana çok şey öğretti.


Eda Tahmaz ile...
EDDA Mimarlık Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :