Semah Akdoğan Batır

24 Ocak 2019

2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldum. Lisans eğitimim sırasına bir sene Darmstadt Üniversitesi'nde eğitim gördüm. Galatasaray Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptım.

Zeynep ile Mimar Sinan da sınıf arkadaşıydık. Ayça ile beraber ZAAS'ı kurmalarından sonra devam eden dostluğumuzu ve profesyonel çalışma hayatından edindiğimiz birikimleri paylaşma kararı aldık. Bu bağlamdaki iş birliğimiz 2017'den beri devam etmekte.

Öğrencilik yıllarımdan itibaren farklı boyutlardaki mimari ofislerde ve mimarlık üretiminin farklı kollarında bulunma şansım oldu. Bu ofislerde edindiğim deneyimlerle karşılaştırdığımda ZAAS, sorularınızı ve fikirlerinizi çekinmeden dile getirebileceğiniz bir çalışma ve paylaşım alanı. Burada temeli atılan çalışma konsepti, tüm ekibin mimarlık heyecanını korumakla beraber, temel olarak uluslararası mimari platformlarda konumlanmayı hedefliyor. ZAAS özelinde şunu da söyleyebilirim ki onu diğer genç mimarlık ofislerinden ayıran en önemli özelliği mimari tasarım konusunda gösterdikleri  titizlik ve yenilikçi tutum. 

İş bölümü proje bazında yapılan programlara göre belirleniyor. Ben genellikle projelerin ilk safhalarında konsept geliştirme aşamasında yer alıyorum.

Deneyim, sorumluluk ve disiplin sahibi kişiler ile bir aradayız. İş akışı planında herkesin üstlendiği kısımdaki becerisi sayesinde doğru işleyen bir mekanizma var. Serbest bir çalışma sistemi kurulmuş olması ise sosyal açıdan diğer ofislere göre daha sağlıklı ve besleyici bir ortama sahip.

ZAAS konu gözetmeksizin her projesine aynı ilgi ve heyecan ile yaklaşıyor. Her projede, mekan kullanıcısının gereksinimlerinin en efektif planlama ve mimari konsept ile karşılanmasını sağladıktan sonra bunları takip eden yapım süreçleri de özenli bir şekilde tamamlanıyor.


ZAAS'ın Zeynep'i ve Ayça'sı...
İçeriden bir göz...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :