ZAAS

Amber Eroyan, Tuba Tellioğlu Şeren / 24 Ocak 2019
Büyük ölçekli projelerin yanı sıra son zamanlarda sanat ve mimarlık ara kesitinde işler üretmeye odaklanan ZAAS’ın hikayesini, kurucuları Zeynep Şankaynağı ve Ayça Taylan’dan dinledik. 

ZAAS, Zeynep Şankaynağı ve Ayça Taylan tarafından 2014 yılında İstanbul’da kurulmuş. İki ortak, ele aldıkları her projede, alışılagelmiş sınırların ötesine geçerek mimarlık pratiğinde yeni açılımlar yaratacak fikirler üzerine yoğunlaşıyor.  

Şankaynağı ve Taylan, altyapısı sanatlar arası kavramlarla beslenen tasarımları ile; insanın duygusal ve estetik algısını merkez alan yaratıcı fikirleri aracılığıyla yaşamı ve kenti daha nitelikli hale getirmenin yollarını arıyorlar.

Farklı ölçeklerde özgün mimari tasarımlara imza atan Şankaynağı ve Taylan, kariyerleri boyunca çok sayıda ödüllü projede yer almış. ZAAS'ın kuruluşunun ardından Yerce Mimarlık ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri projelerden, İSMOB Fuarı kapsamında tasarladıkları Yataş fuar standı ‘En iyi Stant’ ödülüne, Orfisera ofis projesi East-Centric Architecture Triennale seçkisine layık görülmüş; 2016 yılında tamamlanan Studio Loft ise, Türkiye Mimarlık Yıllığı’na seçilmesinin ardından, World Architecture Festival bünyesinde düzenlenen Inside 2017 iç mekan tasarımı ödül programının “Creative Re-Use” (Yaratıcı Yeniden Kullanım) kategorisinde finale kalmış.


ZAAS'ın Zeynep'i ve Ayça'sı...
İçeriden bir göz...
Künye
Ofis Adı:
ZAAS
Sahibi:
Zeynep Şankaynağı, Ayça Taylan
Telefon:
(212) 255 36 53
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :