"'Private shopping', Türkiye'de moda ve tasarıma ilişkin talebin artmasına paralel, onu tamamlayan bir hizmet"

30 Haziran 2011GalataModa'nın 2011 "Akaretler şubesi"nin sponsorluğunu, Türkiye'nin en yaygın web tabanlı alışveriş portali limango.com.tr üstlendi. Limango'nun verdiği hizmet ile GalataModa'nın ortak paydaları ve Türkiye'de moda tasarımı üretim ve tüketiminin değişimi hakkındaki sorularımızı, limango Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama) Sinan Uycan yanıtladı.

Limango'nun GalataModa destekçisi olmasının arkasında, etkinliğin moda odaklı olmasının ötesinde de motivasyonlar yatıyor mu?Limango, öncelikle bir yaşam platformu… Kadın ve erkek başlıkları altında moda, aksesuar, dekorasyon, tekstil, ayakkabı gibi pek çok alt grup halinde ürün satıyor. Türkiye'nin özel alışveriş sitesi olarak öncü bir misyon da üstleniyor: Zamana ve yeniliklere ayak uydurmak… Türkiye'de moda ve tasarım giderek daha çok önem taşıyan kavramlar haline geliyor ve Limango da, bu alanlarda da faaliyet gösteren bir platform olarak öncü duruşunu pekiştiriyor. Yeni projeler geliştiriyoruz; etkinliklerimiz ve iletişim şekillerimiz de bu yönde gelişiyor. Bu anlamda Türkiye'deki önemli moda ve tasarım organizasyonlarının destekçisi olarak yer alıyoruz. Limango olarak ikinci kez sponsorluğunu üstlendiğimiz GalataModa'ya desteğimiz de bu düstur üzerine şekilleniyor.

Moda ile tasarımı sokak ile buluşturan GalataModa, tasarımcıları ‘showroom'larında görüp de ulaşamayanları tasarımcılar ile, fiyat olarak sizi aşan kreasyonları da daha ulaşılabilir fiyatlar ile kullanıcıyla buluşturuyor. Biz de GalataModa'da, tasarımcılarla yakın duruşumuzu sergilemeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda üyelerimizle de fiziksel bir ortamda bir araya gelme ve yeni üyelerimize hizmetlerimizi anlatma fırsatı yakalıyoruz.Sizce GalataModa'yı, Türkiye moda tasarımı disiplini anlamında özel kılan nedir?

GalataModa'yı özel kılan, moda ve tasarımı sokağa çıkararak ona yakınlaşmak ya da sahip olmak isteyenlere fırsat sağlaması… Burada satılan ürünler, hazırlanan koleksiyonların birçoğu etkinliğe özel olarak hazırlanıyor, uygun fiyatlar ile satışa sunuluyor. Biz ise bu buluşmanın bir diğer ayağını gerçekleştiriyoruz: limango.com.tr adresi üzerinden, GalataModa'da görebileceğiniz tüm tasarımcıların ürünlerini satışa sunuyoruz. GalataModa süresince ve sonrasında sürecek bu satışlar, İstanbul'da bulunmayan üyelerimize sağladığımız bir avantaj… Yani burada olup da GalataModa'ya uğrayamayan ya da Türkiye'nin başka köşelerinde olan üyelerimize bu tasarımları götürmeyi amaçlıyoruz.Türkiye'de moda tasarımı alanında son 5 senedir gözle görülür bir faaliyet artışı var. GalataModa, İstanbul Moda Haftası bu faaliyetin birer yansıması… Sizce bu gibi moda tasarımına ilişkin farkındalığın artması anlamında Limango'nun faaliyeti hangi noktaya oturuyor?

Türkiye –beş de değil- belki hatta son 10 yıldır tasarım üretimi anlamında büyük yol kat etti. Bundan 10 sene öncesinde "tasarım" ve "moda" kavramlarını pek sık bir araya getirmezken, bugün belki dünyanın en önemli moda etkinliklerini İstanbul'a taşıdık. İstanbul'un da bir moda şehri olduğunun altını çizen çok önemli etkinlikler gerçekleştiriliyor. "Private shopping" ise yine son yıllarda yaygınlaşan ve insanları online olarak moda ile tanıştıran bir sistem… Bu sistem, moda ve tasarımın daha erişilebilir ve bilinir olmasını, tasarım ve tasarımcıların daha yaygın bir kitle tarafından tanınmasını sağlıyor. Dolayısıyla aslında bu iki durum birbirini çok iyi tamamlıyor.Peki Limango'nun bu anlamdaki girişimleri sürecek mi?

Elbette! Geçtiğimiz günlerde "Limango Designer's Studio" başlıklı projemizi hayata geçirdik. limango.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz bir sekme ile, tasarımcıların sadece Limango'ya özel olarak tasarladıkları, başka hiçbir yerde bulamayacağınız/göremeyeceğiniz tasarımları ve koleksiyonları görücüye çıkardık. Yani artık sokakta, fiziksel olarak ulaşabileceğiniz tasarımı, ‘online' olarak da erişilebilir kıldık.


GalataModa Destekçisi Limango
GalataModa'dan Tasarımcı İzlenimleri
Akaretler'den...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :