Portsmouth FC Stadyumu (İngiltere) - Herzog & de Meuron

08 Mayıs 2021

Portsmouth Futbol Kulübü tarafından, Portsmouth'un kıyı bölgesinde bir gayrimenkul geliştirme projesi olarak ele alınan projede, 36 bin kişilik bir stadyumun yanısıra 750 daireden oluşan bir konut bloğu öneriliyor. Kulüple Sellar Properties adlı şirket tarafından geliştirilen projenin maliyetinin 600 milyon sterlini bulması bekleniyor.

13 dönümlük proje arazisi, kentin tarihi limanına komşu bir bölgede yer alırken, bu arazinin 1.5 dönümlük kısmı kentsel alan olarak tasarlandı. Planlama kapsamında yeni stadyum kompleksi tamamlandıktan sonra kulübün Fratton Park'taki mevcut stadyum arazisi için de 750 konutluk bir proje öngörülüyor.

Projenin inşaatına tanıtım çalışmalarının ardından 2009'da başlaması bekleniyor.

Sellar Properties yöneticisi James Sellar tarafından yapılan açıklamada, Portsmouth'un tarihi liman yapılarının bulunduğu kıyı şeridinde gerçekleştirecekleri bu yüksek kaliteli projeyle, kentin tarihini ve geleceğini vurgulayacak bir ikon yaratarak Portsmouth'un İngiltere'nin önemli kentleri arasında yerini almasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtiyor.


Makaleler
Yeni Projeler / Dünyadan Güncel Örnekler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :