"Ofis içindeki dinamiği daha görünür kılacak yenilikler planlıyoruz"

04 Haziran 2014

Tüm bu konuştuklarımızı toparlamak adına, salon architects'in felsefesini nasıl özetlersiniz?

AD:
Bugünün ruhunu ve tasarım perspektifini, bulunduğumuz coğrafya ile bütünleşik şekliyle hayata geçirebileceğimiz durumları önemsiyoruz. Ölçekten bağımsız olarak, iyi iş ortaya koyabileceğimiz her tasarım durumunun içinde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Fikir üretmeye ve tasarım araştırmasına önem veriyoruz.

MA: Alper'in söylediklerine katılıyorum. Ayrıca, özgün bir ofis kültürü oturtmaya çalıştığımızı ve iyi iş akışına değer verdiğimizi ekleyebiliriz.Son olarak yakın dönem planlarınızı ve hedeflerinizi paylaşabilir misiniz?

MA:
Proje bağlamında konuşursak, üzerinde çalıştığımız ve zaten gündemimizde olan projelerimiz var. Hedeflerimizden birisi, onların üretime geçmesi, onlarla birebir sahada varolmak. Onun dışında görüşmelerde bulunduğumuz yeni projeler söz konusu. Onların üzerinde çalışma fırsatı elde etmeyi umuyoruz.

Salon Technologies, biz olduğumuz sürece gelişmeye devam edecek, sürekli bir araştırma/geliştirme projesi. Diğer yandan akademik çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemde AA ve UCLA gibi önemli uluslararası mimarlık okullarıyla iletişimimizi artırmaya yönelik seminer, workshop vb. girişimlerimiz var. Geçenlerde Alper'le Beyrut'taydık, oradan da bir davet aldık. Akademik anlamda hem bizi yeşerten, hem de öğrencilerle olan paylaşım açısından önemli gördüğümüz bu tür planlarımız var.

Ayrıca ofis içinde geliştirmekte olduğumuz -herhangi bir tasarım yazılımıyla başlayıp, Rhino'suyla, Revit'iyle vs. devam eden, sahada BIM'le sonlanan- projeleri belli bir "üretim kültürü" içinde geliştirmeye ve bunun farkındalığını artırmaya yönelik bazı hedeflerimiz var. 

AD: Ufukta çeşitli yarışmalar var. Bunlarla birlikte araştırmaları devam ettirerek, ofis içindeki dinamiği daha görünür kılacak bazı yenilikler de planlıyoruz. Seminer, workshop ve üniversitede verdiğimiz derslerin yanında, içinde bulunduğumuz süreci belli formatlarla anlaşılabilir kılacak yayınlar yapma niyetimiz var. "Biz ne yapıyoruz"a geri dönüp baktığımız, bazı şeyleri sistematikleştirdiğimiz bir döneme gireceğiz.
Antre
Salon
Salomanje
Ev Ahalisi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :