Nergis Kahraman ve Aylin İnce İle

06 Mart 2017

Nergis Kahraman

2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldum. Okuldan bir hocam vasıtasıyla Slash Architects ile tanıştım. Ofis, Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Yarışması için hazırlanıyordu ve ben de onlara dahil oldum. Akabinde bireysel olarak iki yarışmaya katıldım ve kısa bir süre başka bir ofiste çalıştım. Bu sürecin sonunda iş yaşamından beklentimin ne olduğunu anladım. Yeniden Slash Architects’le görüştük ve yarım kalan maceramız devam etti. 1 yıldır burada çalışıyorum.
 

Burada sıcak bir ofis ortamı var. Herkes çok yardımsever ve öğretmeye hevesli. Bu benim için çok önemli. Slash Architects’te hem tasarım, hem de uygulama aşamasında yer alıp, tüm bu süreçlere dahil olabiliyorum. Bir de farklı ölçekleri görmek güzel. Bir gün mobilya tasarlarken, diğer gün kentsel ölçekte bir proje üzerinde çalışabiliyoruz. 

Aylin İnce

2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldum. Yüksek lisansımı İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladım. Emre Arolat Architects’te 4 yıl çalışmıştım. İpek Baycan’la oradan tanışıklığımız var. 

İpek, bana Mersin’de rezidans projelerinin olduğundan bahsetmişti, o proje üzerinden birlikte çalışmaya başladık, sonrasında iyi bir uyum yakaladığımız için 1 buçuk senedir Slash Architects’teyim. Zaten İpek ve Şule ile tasarıma bakışımız ve iş anlayışımız çok benzer. Bunun yanında bu bölgede, şehrin merkezindeki bir ofiste çalışmak da bana ilgi çekici geldi. Ayrıca küçük bir ofis olduğumuz için tüm süreçlerin içinde yer alabiliyoruz. Genç bir ofis oluşumuz ise tecrübelerimizi birlikte edinmemize imkan tanıyor, bu da işi daha keyifli hale getiriyor.
 

 


Slash Architects Kurucuları ile
Slash Architects Ekibiyle
İlgili İçerikler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :