Slash Architects

Tuba Tellioğlu Şeren / 08 Mart 2017
Slash Architects, mimarlık ve tasarımın kesişim noktasındaki birçok alanda hizmet veren çok disiplinli bir mimarlık ofisi. Adını ise birçok donanımı ve ilgi alanını bir arada bulunduran anlamındaki ‘slasher’dan alıyor. 2016’da yenilenen kimliğiyle Slash Architects’in hikayesini, Galatasaray'daki ofislerinde, ortakları Şule Ertürk Gaucher ve İpek Baycan'dan dinliyoruz…

soldan sağa; İpek Baycan, Şule Ertürk Gaucher, Aylin İnce, Nergis Kahraman

Şule Ertürk Gaucher ve İpek Baycan ofislerini 2013 yılında kurmuşlar. Kentsel tasarım, mimarlık, iç mimarlık ve uygulama gibi birçok farklı alanda proje üretme şansları olmuş.

Ofisin ortaklarından Şule Ertürk Gaucher, “Slasher birçok donanıma, farklı becerilere sahip kişi anlamına geliyor. Aynı zamanda mimar, kentsel tasarımcı ya da ressamsan bir slasher’sın demektir. Bu bizim de üzerinde çok durduğumuz bir konuydu. Tasarımın birçok farklı alanında hizmet vermek; kentsel, mimari, iç mimari ve hatta ürün ölçeğinde tasarımlara imza atmak ve bu şekilde kendimizi sürekli yeni fikirlere açık tutmak istiyoruz. Slash ismi bu dinamizme sahip” diyor ofisin kimliğini nasıl kurguladıklarından bahsederken.

Şule Ertürk Gaucher, 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisansına Bilgisayar Destekli Tasarım alanında devam etmiş. Tezini ise Paris’te Ecole Spéciale d’Architecture’de tamamlayan Gaucher, bir süre Ateliers Jean Nouvel’in ofisinde konsept ve ileri seviyede modelleme üzerine çalışmış.

İpek Baycan ise 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını yine aynı üniversitede, Mimari Tasarım Programı’nda tamamlamış. 2010 ile 2012 yılları arasında Emre Arolat Architects’te çalışarak ofisin farklı ölçek ve tipolojilerdeki mimari projelerine katkıda bulunmuş. Kendi ofisini kurana kadar bir dönem; farklı mimarlık ofisleri için freelance çalışmış ve kentsel tasarımdan iç mimariye kadar birçok alanda özel projeler üretmiş.

Gerçekten de ikilinin portfolyosunda kentsel tasarım ölçeğinden kentsel mobilya tasarımına, iç mekan tasarımından rezidans ve ofis yapılarına kadar birçok farklı projeye rastlamak mümkün. Son dönemde ise Slash Architects, diş kliniği konusunda esprili iç mekan tasarımlarıyla öne çıkıyor. İpek Baycan iç mekan tasarımı yapmanın onlara büyük keyif verdiğini söylüyor ancak mimari ölçekten hiçbir zaman kopmadıklarını da özellikle vurguluyor: “İç mimarlık genç bir ofisi ayakta tutmak için çok güzel ve pratik bir kanal. Ama mimarlık eğitimi almış kişiler olarak yapı tasarımındaki parametreler ile uğraşmak ve kentsel müdahalelerin üzerine kafa yormak çok başka.”


Slash Architects Kurucuları ile
Slash Architects Ekibiyle
İlgili İçerikler
Künye
Ofis Adı:
Slash Architects
Sahibi:
Şule Ertürk Gaucher, İpek Baycan
Telefon:
+ 90 212 243 69 99
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :