Murat Cengiz

30 Kasım 2007

Murat Cengiz, nam-ı diğer "MC", ofisin en uzun süreli çalışanlarından biri.

Görev tanımınızı öğrenebilir miyiz?

Biz burada Senior mimarız. Murat Bey'den sonraki tasarım grubunun başındaki insanlarız.

Kaç yıldır burada çalışıyorsunuz?

95'ten beri burada çalışıyorum, 12. senem bu sene.

Şu anda neyin üzerinde çalışıyorsunuz?

Senior mimarların projeleri var, ofiste 4 grubumuz var. Birden fazla projeyle uğraştığımız için o gün içinde herhangi bir projenin herhangi bir sorunuyla uğraşıyor olabiliriz.

Burada çalışmaktan memnun musunuz?

Memnunum. Mimarlığı bu şekilde yapmaktan memnunum. Biz mimari proje üreten bir ofisiz, tasarım yapıyoruz, dolayısıyla okuldan mezun olduğunuz zaman çeşitli dallarda çalışmanız mümkün. Bazıları bir ürün satan bir firmaya gidiyor, mimar olarak orada çalışıyor. Bazıları inşaattan daha çok keyfi alıyor, şantiyede uygulamada çalışıyor. Bense proje aşamasından keyif alıyorum. Okuldayken amacım da proje yapan bir ofiste çalışmaktı. Mezun olduktan sonra bir süre başka bir ofiste çalıştım, askerlikten sonra da buraya geldim.

Birden fazla projede çalışmak dağınıklık yapıyor mu?

Bu görevi idare etmek kolay değil. Birden fazla proje var. Bizim çalışma sisteminde proje kaptanları denilen kişiler var. Biz onlara konuyu aktardıktan sonra takip etmesi daha kolay. Proje grubunun amacı projenin doğru bir şekilde çıkması. Ben uzun yıllardır burada çalıştığım için artık Tabanlıoğlu'nun proje anlayışına hakimim. Ben projeyi tasarlayan arkadaşlarımı da o yönde yönlendirmeye çalışıyorum. Murat Bey'le de konuştuğumuzda aslında fikirler hep aynı noktada gelip birleşiyor. Çatışsak bile aynı şey için çatışıyoruz.

 

 


Murat Tabanlıoğlu İle
İSVİÇRE SAAT GİBİ BİR OFİS
ÇALIŞANLAR
PROJELER
ÖDÜLLER
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :