Küratör ve tema ne zaman belirlenecek?

02 Aralık 2010

İstanbul Tasarım Bienali'nin küratörü ve teması ne zaman belirlenecek?

Her iki danışma kurulumuz ilk kez sempozyumun ardından 4 Aralık 2010 günü bir araya gelecek. Konu başlıklarımızın arasında küratör önerileri de bulunuyor, ancak bu sürecin bahar aylarına kadar süreceğini tahmin ediyorum. Amacımız 2011'in ilk yarısında küratörümüzün belli olması ve en geç Nisan-Mayıs aylarında da temanın açıklaması. Ancak bu şekilde tüm başvurular için etkin bir zamanlama sunabileceğiz.

Basın açıklamanızda, "Yaratıcı endüstrilerde yer alan tüm aktörler tema doğrultusundaki proje söylem veya ürünleri ile bienale başvuruda bulanabilecekler" ifadesi yer alıyor. İlk kez düzenlenen ve uluslararası arenada yankı uyandırması beklenen bir etkinlik için şu ana dek ismi duyulmamış ama önerisi ile dikkat çeken bir ismin küratör seçilme olasılığı ne kadar?

Küratör veya küratörler, bay veya bayan, yerli veya yabancı, duyulmuş veya duyulmamış bir isim vb konusunda şu ana kadar belirli bir durum yok. Ben de açıkçası heyecan içerisindeyim. Şu aşamada sadece öneri geliştiriyor. Tüm bu isimler üzerinde araştırma ve sorgulama çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 


"Neden Tasarım, Neden Bienal"
Tasarım Bienali'ne Yön Veren İsimler
Küratör, Tema ve Diğer Merak Edilenler...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :