Kendi ofislerini de baştan yarattılar...

31 Ağustos 2016

1A3B ekibinde kurumsal iletişim uzmanına da rastlıyoruz. Bu bağlamda tasarımın yanında kurumsal kimlik hizmeti de veriyor musunuz?

BN: Evet, hatta iç mekan ve konsept tasarım projeleriyle beraber kurumsal kimlik çalışmasını içeren 2-3 projemiz oldu. Logo, kıyafet, menü, antetli kağıt gibi farklı konularda çalışmak çok iyi oluyor. Böyle bir proje olduğu zaman grafikerimiz Emin Yükünç ofise gelip burada çalışıyor. Konsepti beraber oluşturup, renkleri birlikte seçince daha iyi sonuçlar ortaya çıkıyor. Birinin yaptığı işe sonradan dahil olmuyorsunuz.

EA: Marka oluşturabilmek bir bütünlük gerektiriyor.

Aslında kendi ofisiniz üzerinden de bu deneyimi aktarabilirsiniz. Buradaki her şeyi siz yaptınız sanırım...

EA: Evet, burayı komple biz yaptık. Eski bir bina olduğu için mekan çok kötü haldeydi. Ortak olduktan sonra ofisi büyütelim, çalışanları arttıralım dedik. Kuzguncuk'u çok sevdiğimiz için burada ofis aramaya başladık. İlk geldiğimizde burası harabe gibiydi. Hatta arkadaşlarımız dalga geçti. Tavan yoktu, her yer kırık döküktü ama nedense içeri girer girmez buraya tutulduk.

BN: Dıştan hâlâ metruk gözüküyor. Ofise gelen müşteriler burayı nereden buldunuz diyor. Sonra içeri girince fikirleri olumlu yönde değişiyor.

EA: İlk gördüğümüz andan itibaren buranın çok güzel olacağına inandık. Ama onarımlar oldukça uzun sürdü, 4-5 ay uğraştık.

1A3B Tasarım

BN: 1A3B'nin yanında bir mobilya markası da oluşturmak istiyorduk. Burayı onarırken, 25-26 ürünlük bir seri ürettik. Tasarımlarını yaptık, hazırladık, sonra uygulayacaklarımızı seçtik. Burada gördüğünüz bütün mobilyalar o sürecin sonunda ortaya çıktı. Daha sonra o mobilya markası fikrini biraz erteledik.

Tasarımlarınızı nasıl ürüne dönüştürdünüz? Birlikte çalıştığınız bir atölye var mıydı?

BN: İstanbul’un farklı semtlerinde birlikte çalıştığımız atölyeler var. Genelde Maltepe’deki atölyeyi kullanıyoruz. Ediz’in odasındaki masayı kendi ellerimizle yaptık. Bir de ben böyle çalışmayı seviyorum, atölye ortamında bir şeyler keseyim, biçeyim. Hatta üst katta minik bir atölye kurmaya başladım. İşin mutfağında olmak hoşuma gidiyor.

1A3B Tasarım

EA: Kendi atölyemizi kurmak planlarımız dahilinde ama bu şirketin ilerlemesi ve büyümesiyle alakalı. İleride kendi üretimimize de geçmeyi planlıyoruz ama henüz onun için erken. Bu durumda daha sağlam adımlarla ilerlemek gerekiyor. Üretime geçince kalite standardını da optimize etmiş oluyorsunuz.  Şu anda çalıştığımız atölyeye göre bu standart değişebiliyor ama biz hep en yükseğini yakalamaya çalışıyoruz. İstediğimiz gibi olmadığı zaman baştan yaptırıyoruz.


İçmimar - Finansçı Ortaklığı Üzerine...
Tasarım Ekibinin Gözünden...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :