"İyi bir iş gücünü, iyi bir yeteneği kesinlikle değerlendirmek lazım"

09 Eylül 2011

Web sitenizdeki "Kariyer" bölümü ile de özgeçmişleri toplamaya devam ediyorsunuz sanırım.

EÖ: Tabi, her zaman, çünkü buna çok önem veriyoruz. Aklımızda birini işe almak yokken bile karşımıza iyi birisi çıkarsa onu değerlendiririz. Eğer birisiyle beş sene çalışacaksınız, o kişinin iki ay fazla çalışmasının hiçbir zararı yok. İyi bir iş gücünü, iyi bir yeteneği kesinlikle değerlendirmek lazım.

TT: Mesela Alper'i ofis koordinatörümüz gibi düşünebilirsiniz. Mimar olmasına rağmen bir süre bilgisayar sektöründe çalıştı. Şu anda bizim IT'miz ama gerektiğinde şantiyeye de gider, çizim de yapar.

Bir nevi joker yani…

TT: Aynen öyle. Bütün IT işlerimizle o ilgilenir, bütün sistemleri o kurar, söker. Mesela BCG'nin (Boston Consulting Group) sistemlerini biz kurduk.

EÖ: O projemiz çok özeldir. Yaptığımız ilk büyük taahhütlük işi oldu. Bir daha da yapmayacağız sanırım çünkü mimar adam müteahhitlik yapınca gerçekten hoş olmuyor. Mimar her şeyin en iyisi olsun ister fakat müteahhitlikte her şeyin en ucuza olmasını istemeniz gerekiyor.

TT: O yüzden de artık yapmıyoruz. Ama gerçekten çok güzel bir proje çıktı ortaya. Üstelik iki ay gibi çok kısa bir sürede bitirdik.

EÖ: Bütün malzemeler radiuslu, her açıdan zor ama her şeyiyle (tasarımı, uygulaması, teslimi) iki ayda biten bir proje… Öyle de bir maceramız oldu.


Boston Consulting Group (BCG)


Tanışma ve Kuruluş Hikayesi
Tasarım Felsefesi ve Uygulamalar Üzerine
Hedefler ve Dilekler
özer+tulgan Tasarım Ekibi
Stajyerler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :