İkinci serginin heyecanı

06 Ekim 2008

Sergi fikri nasıl ortaya çıktı?

Bir gün bir baktım 40 tane olmuş yaptığım resimler. Eskizlerim, şunlar bunlar derken 80'in üzerinde yapıtın olduğu ortaya çıktı.

Sonra duygularını, tenkitlerini, düşüncelerini öğrenmek için resimleri birkaç arkadaşıma gösterdim. Hepsinden olumlu düşünceler aldım. Fakat Mehmet Güler bayıldı resimlerime. Bu istikamette devam et, dedi. Hatta sergiye çıkacak resimlerden birini eşi satın aldı bile.

Sergi açmayı düşünmüyordum ben. Resimlerimi gören arkadaşlarımdan Jale Yılmabaşar, kesinlikle sergi açmam gerektiğini söyledi, hatta bu konuda en büyük cesareti O verdi. Sergi mekanını ayarladı, tarih seçiminde yardımcı oldu.

Kendi kendime sergi açacağım takdirde ne kaybedeceğimi düşündüm. Hiçbir şey kaybetmem! Mimarlığı da bırakmıyorum. Zaten nasıl bırakayım, bir sürü imza atmışım. Şimdi mimarlığı bırakıyorum desem, mimarlığı bırakmam dört sene sürer. (Gülüyor)

Ailemin de desteği ve yardımları sayesinde sergi açmaya karar verdim. 10- 15 tane eserimi ayırdım bir kenara. Yaptıklarımın hepsini sergileyecek değilim ya? (Gülüyor)


Ertem Ertunga ile
Doğan Hasol'dan
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :