“Hedefimizde her zaman küresel ölçekte mimarlık yapabilmek ve zamansız bir mimarlık düsturu ortaya koyabilmek var”

24 Ağustos 2017

Şu an gündemde önemli hangi projeler var?

Gencer Yalçın: Altunizade’de bir otel projesi üzerinde çalışıyoruz. Sakarya’da gerçekleştirdiğimiz Golden Tulip otel projemiz Leaf Awards’da “İç Mimari / Proje” kategorisinde finale kalan iki projeden biri oldu. Halkalı’da da bir projemiz var. Kuşadası’nda hem restorasyonla, hem kent meydanları ile ilgili çalışmalar yapıyoruz bununla birlikte Yalova’daki Şairler Müzesi’nin temeli atıldı. 

Golden Tulip Sakarya / 2016 / Sakarya

Ofisin yakın dönem hedefleri neler?

Efe Kağan Hızar: Biz mesleğimizi seven, mimarlık üzerine yoğunlaşılması gerektiğine inanan bir ekibiz. Yaptığımız bir projenin bugün, uluslararası ölçekteki herhangi bir ofiste gerçekleştirilen projeden tasarım anlamında daha zayıf olmasını kabul edemeyiz. Bunun için de son teknolojiyi kullanmaya ve sürekli olarak donanımımızı geliştirmeye çabalıyoruz. Hedefimizde her zaman küresel ölçekte mimarlık yapabilmek, bizden sonra devam ettirilebilecek zamansız bir mimarlık düsturu ortaya koyabilmek var. İşini severek yapan insanların bir araya geldiği bu oluşum bizden sonra da bağımsız bir biçimde kendi kendine var olabilsin istiyoruz. Ofisin vizyonu yeni nesiller tarafından sırtlanıp taşınabilsin. İşini seven insanların burada aradığı mutluluğu iyi mimarlık yaparak elde edebilmesi; asıl amaç bu.

Şairler Müzesi / 2013 / Yalova

Gencer Yalçın: Kanada’da bir ofis açtık. Başlangıç için 4- 5 arkadaş orada çalışmaya başlayacak. Yurtdışında birkaç farklı noktada da ofis açmayı düşünüyoruz. Merkez ofis,  yine İstanbul olmaya devam edecek. 

Efe Kağan Hızar: Çok disiplinliye bir de çok ulusluyu ekleyebilirsek bizim için mutluluk verici olur. 

 


Kurucu Ortaklar ile...
Tasarım Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :