"Hedefimiz, önümüzdeki yıllarda konaklama üzerine daha çok çalışmak"

07 Eylül 2018

Biraz da projelerinizden bahsedelim. Perakende alanında uzmansınız...

Aslında ev olmayan her yerde varız. İşe perakende ile başladığımız için o alanda çok güçlendik. Restoranlar zaten onun ayrılmaz bir parçası olarak yürüdü.

Karmaşık bir teknik altyapıya sahip Doğuş Medya TV stüdyoları proje listenizde özellikle dikkatimi çekti.

Orada da Hasan Mingü’yle birlikte çalışmıştık. Parçalı bir proje olduğu için içinde yaşayarak ürettiğimiz, oldukça zor bir projeydi. ‘Design and Build’in tanımı neyse ona birebir oturan bir örnekti. Tüm fonksiyonlar yerinde çözüldü ve yapıldı. Orada bir mimari ofis kuruldu, her şeye orada karar verildi, her şey orada tasarlandı ve 5-6 fazda uygulandı. Teknik anlamda da orada yaptığımız uygulamaların birçoğunu başka projede görmedim. Bazı cihazlar o zaman Türkiye’de tekti. Kablosu birlikte geldi, hiç görmediğimiz ve bilmediğimiz şeyleri yapmış olduk.

Perakende projelerinin yanında konaklama ve ofis projeleri de yapıyorsunuz.

Ofis projeleri yapıyoruz ama piyasada sadece ofis yapan firmalar var. YOO o firmalardan biri değil. Ayrıca ofis yapmak bana çok da cazip gelmiyor. Diğer yandan ofisler aslında şirketlerin evleri gibi. Karşınızdakiler bu işin nasıl olması gerektiğini kafasında oturtamadığı, istek ve ihtiyaçlarını aktaramadığı için yorucu bir süreç.

Sürekli birlikte çalıştığınız işverenlerin kurumsal kimliğini bildiğiniz için bu konuda sıkıntı yaşamıyorsunuzdur.

Evet, onlarla hiçbir sıkıntı yaşanmıyor.

Darüşşafaka DMS, Doğuş Perakende ve D.ream’e yaptığınız ofis projeleri bu anlamda standart ofis görünümünden ayrışan örnekler.

Google tarzı ofislerden sonra birçok iş yeri yüzlerce insanı aynı açık alana yerleştirdikten sonra, gösteriş amaçlı tasarlanan bir iki bölümden fotoğraflar çekip sosyal medyaya koyma eğiliminde. Şu anda bu şablonu kopyalayıp yapıştıran bir sürü ofis var. Onların arasında yer almayı ve onlarla rekabet etmeyi tercih etmiyoruz. Gerçekten bizimle çalışmak isteyen, sofistike detaylar ve doğru çözümler peşinde olan işverenlere tabi ki her zaman ofis yaparız. Ama senede şu kadar ofis yapalım gibi özel bir hedefimiz yok. Asıl hedefimiz, önümüzdeki yıllarda konaklama yani oteller üzerine daha çok çalışmak. Bir üst basamağa zıplayacaksak bizim için doğru yer galiba o. Şu an da gündemimizde, büyük metrajlı ve zor detaylara sahip, çok sayıda danışmanın ve tasarımcının yer aldığı bir otel projesi var.


Kurucu Ortak Alparslan Özarpat ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :