YOO Mimarlık

Amber Eroyan / 06 Eylül 2018
Geçtiğimiz aylarda bir Rüknettin Güney yapısı olan İnönü Evi’ne taşınan YOO Mimarlık’ın hikayesini, kurucu ortak Alparslan Özarpat’tan dinledik.

2007 yılında Alparslan Özarpat, Orçun Özkan ve Alptekin Yıldız tarafından kurulan YOO Mimarlık, perakende başta olmak üzere, restoran, konaklama ve ofis projelerinin iç mimari uygulamalarını titizlik ve süratle hayata geçirmekle nam salmış bir tasarım ofisi. 

Yoo Mimarlık

Mimar ortakların girişimcilik alanındaki merakı ve özverili çalışmaları, YOO’ya eklenen kardeş markalar Ofix, Servis 365, ARCO ve Rafine ile birlikte Mimar Holding’in beş kolunu oluşturmakta. Her birinin hangi alanlarda hizmet verdiğini söyleşimizde bulabilirsiniz. Bu kısa girizgâhta özellikle vurgulamak gereken nokta ise, mimarlık pratikleri arasında sıradışı bir örnek oluşturan YOO’nun bugüne dek farklı sektörlerde edindiği deneyimlerle oluşturduğu hafıza. “Hedef koyarsanız yapmanın yolunu da bulursunuz” diyen kurucu ortak Alparslan Özarpat, ofisin iş yapma biçimi ve felsefesi üzerine ufuk açıcı aktarımlarda bulundu. 


Kurucu Ortak Alparslan Özarpat ile...
Tasarım Ekibi ile...
Künye
Ofis Adı:
YOO Mimarlık
Sahibi:
Alparslan Özarpat, Alptekin Yıldız, Orçun Özkan
Telefon:
444 17 13
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • rami ağar 6 yıl önce bu tür söyleşilerin videolarını izlemek çok aydınlatıcı ve keyif verici olacağını tahmin ediyorum. izleme şansımız olamaz mı biz taşradakilere ?
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :