Sefa Aydemir

07 Eylül 2018

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdikten sonra İTÜ’de Mimari Tasarım yüksek lisansı yaptım. 2013’te mezun olur olmaz da Yoo Mimarlık’a başladım.

Proje sürecinde ortakların liderliğinde bir takım olarak çalışıyoruz. Aramızda patron-çalışan ilişkisi yok. İş dışında nasıl bir iletişimimiz varsa, ofiste de bu öyle devam ediyor. Eskiden bir apartman dairesindeydik, buraya taşınmak hepimiz için ayrı bir motivasyon oldu.

Sefa Aydemir

Mesaimiz sabah 9, akşam 7, hafta sonları çalışmıyoruz. Tabi bu saatler iş yoğunluğuna göre değişebiliyor. Ben daha çok proje koordinasyon kısmındayım. PR ve iş geliştirme ile de ilgileniyordum ama şu anda programımız çok yoğun olduğu için proje tarafındayım. Ofiste şantiye operasyonu ve uygulama kısmı olduğu için hızlı aksiyon almamız gerekiyor. Zaten çok hızlı iş bitiren bir ofis olarak biliniyoruz.

İstinyepark’taki Zuma projesinin Yoo’daki kariyerimde kırılma noktası olduğunu söyleyebilirim. Kendimi bir anda işin proje koordinasyonu kısmında bulduğum için gece gündüz çalışmaya başladım. Çok özel bir projeydi. Bu süreci yönetmek benim için iyi bir tecrübe oldu. Ekip de çok kuvvetli olduğu için başarılı bir şekilde tamamladık. En keyif aldığım projelerden biri odur. Zuma’da zor işleri tamamlayınca, Akmerkez’de Wepublic’in ortak alanlarındaki giriş kapılarıyla da ben ilgilenmiştim. O da zor ama keyifli bir işti. Tamamen 3D modelleme ile bilgisayar üzerinden kalıp alıp üretim yapmıştık.

Yurtdışında Körfez bölgesinden, Katar ve Dubai’deki çeşitli markalardan talepler geliyor. Chakra markası Hindistan’da bir ortaklık yaptı, şimdi onun mağazasını çalışıyoruz. Onun dışında Dubai’de yeni başlayacağımız birkaç restoran projesi uygulamamız var. Önceden her şeyi Türkiye’de üretip götürüyorduk. Şimdi Dubai’deki projelerin tüm sürecini oradaki ofisten yürütmeye başladık. San Fransisco’da da yeni bir ofisimiz var. Miami’deki Türk markalarının işlerini de oradan yönetmeyi planlıyoruz. Genelde üst segment markalarla çalıştığımız için şirket prensibi olarak web sitemiz İngilizce.

 


Kurucu Ortak Alparslan Özarpat ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :