Erginoğlu & Çalışlar

07 Mart 2008

Erginoğlu & Çalışlar 1993 yılında Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar tarafından kuruldu. Mimarlık, iç mekan ve kentsel tasarım alanlarında tasarım danışmanlığı, proje geliştirme ve yönetimi, uygulama, kontrol ve taahhüt hizmetleri veren firma yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli ölçekte ve türde projeler gerçekleştirmektedir.

 

Dünyanın çeşitli yerlerinde uygulanmış projelerinden New York'da konut, Anadyr'de kültür merkezi, Azerbaycan'da eğitim merkezi; uygulaması devam eden projelerinden Salekhard'da konser solanu, Hindiatan'da konut ve geliştirilen projelerinden Kiev'de basketbol kampı, Saraybosna'da konser salonu, Ürdün'de liman idaresi ve Katar'da toplu konut projeleri, Erginoğlu & Çalışlar firmasının müşteri portföyünün ve projelerinin çeşitliliğini göstermektedir.

 

Yurtdışının yanısıra yurtiçinde de başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerde gerçekleştirdiği projelerden dolayı AMV Genç Mimar Ödülü 2004, Ulusal Mimarlık Ödülleri Yapı Dalı Başarı Ödülü (2000, Harp Akademileri Kapalı Yüzme Havuzu ), Ulusal Mimarlık Ödülleri Koruma Dalı Başarı Ödülü ( 1996, Tuncel Evi ) gibi ödüllerin dışında Aga Khan, Mies Van Der Rohe Vakfı ve Iakov Chernikov Mimarlık Ödüllerine de aday gösterilmiştir.

 

Erginoğlu & Çalışlar yaptığı projelerin dışında katıldığı sergiler, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniveristesi ve Uludağ Üniversitesi'nde konuk öğretim üyeliği ve basında yayınlanan çeşitli yazılarıyla mimarlığın gelişimine katkıda bulunmaktadır.


Büro Profili
Mimarın 5 Çayı
Projeleri
Ödüller
Yayınlar
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :