"Amaç, Etkinlik Mekanlarına Ulaşımı Kolaylaştırmak"

04 Eylül 2008

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl düzenlemiş olduğu Feshane Ramazan Etkinlikleri'ni bu yıl üç ayrı mekanda organize ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Kültür A.Ş. tarafından gerçekleştirilen geleneksel Ramazan etkinliklerinin gelenekselleşen adresi Feshane'ye bu yıl Topkapı Kültür Parkı ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi de ekleniyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek İstanbulluların hizmetine sunulan tarihi Feshane'de bu yıl Ramazan etkinlikleri 3'üncü kez düzenleniyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılarak İstanbul'a yeniden kazandırılan ve İstanbullular için bir sayfiye alanına dönüştürülen Topkapı Kültür Parkı da (Eski Topkapı Otogarı) İstanbul'daki etkinlik alanlarından biri.

 

Bu yıl Anadolu yakasında da düzenlenecek olan Feshane Ramazan etkinliklerinin buradaki adresi ise Üsküdar'daki Bağlarbaşı Kültür Merkezi.

 

Etkinlik tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Öztürk, Ramazan etkinliklerinin bu yıl ilk kez üç ayrı noktada düzenlenmesinin sebebinin halkın katılımını sağlamak olduğunu söyledi. Geçen yıllarda ortalama 1,5 milyon insanın Feshane'yi ziyaret ettiğini, bu yıl rakamın artmasını beklediklerini söyleyen Öztürk, "İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile yapılan anlaşma çerçevesinde, bu yıl Feshane'ye ücretsiz vapur seferleri düzenlenecek" dedi.


Feshane Etkinlikleri Kente Yayılıyor
Bayrampaşa Cezaevi Etkinlik Alanı Oldu
Tarihi Meydanda Açıkhava Şenlikleri
Şehir Plancısı Gözüyle Kent ve Ramazan
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :