Merak Edenler Cezaevini Görebilecek

04 Eylül 2008

Daha birkaç ay öncesine kadar organize suçlardan, uyuşturucu kaçakçılarına, adi hükümlülerden terör sanıklarına kadar suç ve suça ilişkin kavramlarla anılan Bayrampaşa Cezaevi, Ramazan ayında etkinlik alanına dönüşüyor.

 

Kapatılan Bayrampaşa Cezaevi, Ramazan ayında, Bayrampaşa Belediyesi'nin organizasyonuyla iftar yemeklerinin verileceği, kültür sanat aktivitelerinin gerçekleştirileceği bir mekana dönüştürüldü. Cezaevine; iftar çadırı, alışveriş stantları ve çocuklar için bir lunapark hazırlayan Bayrampaşa Belediyesi, her gün binlerce kişiyi ağırlayacak.

 

Bu yıl Ramazan etkinliklerini Bayrampaşa Cezaevi'nde gerçekleştirecek olan Bayrampaşa Belediyesi, cezaevine 1200 metrekarelik bir çadır kurdu. Daha önce mahkumların spor sahası olarak kullandığı alana kurulan çadırda her gün 1500 kişiye verilecek iftar yemeğinin ardından kültürel aktiviteler gerçekleştirilecek. Çadırın etrafında ise Osmanlı evlerini andıran 40 stant hazırlandı. Yiyecek, içecek, kitap ve hediyelik eşya gibi ürünlerin satışının yapılacağı stantlarda, dernekler de kendi yörelerini ve ürünlerini tanıtma imkanına sahip olacak. Çocuklar için bir lunaparkın da kurulduğu Bayrampaşa Cezaevi'nde etkinlikler, 29 Eylül'e kadar devam edecek.

 

Bayrampaşa Cezaevi'nde programlar, iftar yemeğinin ardından çeşitli kültür-sanat aktiviteleri ile devam edecek. Programa katılanlar, merak ettikleri cezaevini de gezme imkanına sahip olacak.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, uzun yıllar adı Bayrampaşa ile anılan, adeta Bayrampaşa'nın kaderi haline dönüşmüş olan cezaevinin bölgeden taşınması üzerine, halkın üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri ortadan kaldırabilmek amacıyla bu yılki Ramazan etkinliklerini burada gerçekleştirme kararı aldıklarını belirtti. Bürge, "Bayrampaşa artık sanat ve kültür merkezi olacak" dedi.


Feshane Etkinlikleri Kente Yayılıyor
Bayrampaşa Cezaevi Etkinlik Alanı Oldu
Tarihi Meydanda Açıkhava Şenlikleri
Şehir Plancısı Gözüyle Kent ve Ramazan
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :