Alican Helvacıoğlu

04 Ocak 2013

İzmir Ekonomi Üniversitesi 2011 mezunuyum. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimimime devam ediyorum.

Öğrencilik dönemimde staj için başka ofislerde de çalışmıştım. M artı D tam zamanlı çalıştığım ilk ofis.  Yüksek lisans derslerimi tamamlamadan önce ofise haftada 2-3 gün gelebiliyordum. Okul iki gün olunca insan bir çalışma isteği duyuyor. Dürrin Hanım daha önce DEÜ Yapı Bilgisi'nde öğretim görevlisiydi. Ben de bir tanıdığımız vasıtasıyla kendisiyle tanıştım. Son 9 aydır da tam zamanlı olarak burada çalışıyorum.

M artı D pek çok ofise göre çok daha farklı çünkü tasarım sürecinde etkin olarak yer almanızı mümkün kılan bir çalışma ortamı var. Üzerinde çalıştığımız projeleri, etraftaki örneklerle kıyasladığımızda daha nitelikli projeler olduğunu görüyoruz. Seri üretim projelerden ziyade, her projeye kendi hakkını veren bir çalışma tarzımız var. Genel olarak çalışma saatlerimiz belli. Hafta sonu nadiren çalışıyoruz.

Şu anda yoğun olarak İzmir kıyı tasarımı projesi üzerinde çalışıyorum. İzmir Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan teknik lisenin projemiz birkaç ay önce tamamlandı.

 


M artı D Kurucuları ile A'dan Z'ye...
Ofisin Çekirdek Kadrosu
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :