“400 metrekarelik bir evle 8000 metrekarelik bir otel aynı eforu ister”

09 Eylül 2011


Double Tree Moda

Projelerinizin ne kadarını oteller oluşturuyor?

EÖ: Şu sıralar %80'ini. Onun dışında ev işleri var ama onları çok fazla ön plana çıkarmıyoruz çünkü ev daha mahrem bir alan.

TT: Zaten bu projeler genellikle otel veya ofis yaptığımız müşterilerin evleri oluyor. Yani istek üzerine yapıyoruz, kesinlikle o yönde bir reklamımız yok.

EÖ: Ama güzel yapıyoruz…

TT: Ama çok da uğraşıyoruz, o yüzden de sadece istek üzerine yapıyoruz.

EÖ: Ancak çok iyi bir müşteri olduğunda ya da tarz olarak bize bir şeyler kazandıracak projeler geldiğinde kabul ediyoruz.

Ama keyif de alıyorsunuz sanırım, yoksa uğraşmazsınız…

EÖ: Kesinlikle. En güzel şeyler en büyük zorluklarla elde edilir ya, bu da biraz öyle. Ev işi çok güzel, çünkü ciddi bir mücadele. Sizin kafanızın içindekini benim tamamen anlamam gerekiyor. Resimlerle filan olmuyor. Dünyanın en güzel render'larını götürüyorsunuz, önce mükemmel olduğunu söyleyip, yapıldıktan sonra, "Ben böyle bir şey beklemiyordum, nasıl olur?" diyebiliyorlar. Deli gibi tartışmalar oluyor, biz alttan alıyoruz onlar alttan alıyor ama sonuçta doğru başlanan bir projeyse ve müşterimizin ne istediğini anladıysak ortaya çok güzel bir tasarım çıkıyor.

TT: 400 metrekarelik bir evle 8000 metrekarelik bir otel aynı eforu ister, aynı süreyi alır ve aynı parayı kazanırsınız.

EÖ: Aynen öyle, ama birinde psikolojik olarak daha çok yıpranıyorsunuz.


Tanışma ve Kuruluş Hikayesi
Tasarım Felsefesi ve Uygulamalar Üzerine
Hedefler ve Dilekler
özer+tulgan Tasarım Ekibi
Stajyerler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :