Karanlık Oda

Özgü Yıldız, Politecnico di Torino Üniversitesi'nden bir profesör ile ulaşım konusunda çalışmak üzere gittiği ve "en çok hayalini kurduğum ülke" dediği İtalya'dan karelerle 'Karanlık Oda'da.

İngiltere’nin güzide kentlerinden Londra’ya tarafımca yapılan yolculuğun fotoğrafları bunlar; karışıklar, düzensizler ve kesinlikle profesyonel değiller… Yolculuğumun başlangıç aşamasındaki muallakta kalma hali belli ki fotoğraflarıma da yansımış.

Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen “TOKİ’nin Bursa Kentine Tokadı” yarışması sonuçlandı. Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nde açılan yarışma sergisinde, ödül ve mansiyon alan fotoğraflar dahil toplam 40 fotoğraf izleyici ile buluştu.

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Zafer Özer'in, 13'üncü kişisel sergisi için çekilmiş işlerden oluşan 'Şeyler', gerçekliği mutasyona uğratıp yeni bir gerçeklik yaratıyor.

Sezin Hekimoğlu, İspanyol akademik takviminde bolca yer alan tatillerden birinde gittiği Portekiz'de çektiği fotoğraflarla Karanlık Oda'da.

Karanlık Oda'nın Eylül konuğu Studio Majo, İstanbul / Türkiye merkezli, yaratıcı, verimli ve hızlı çözümler sunan bir ekipten oluşan, multi-disipliner bir görsel stüdyo.

İlki 2009 yılında gerçekleştirilen Sağlıklı ve Güvenli İşyerleri Fotoğraf Yarışması'na o yıl gönderilen fotoğraflardan bir seçki Karanlık Oda'da.

Bu fotoğraflar aslında bir Viyana-Bratislava gözlemidir, ne daha azı ne daha fazlası...

Artık 'büyükşehir' statüsüne geçmek isteyen Van'a açılan Karanlık Oda'ya; Van Kalesi, Hoşap, Çavuştepe, Akdamar Adası, Muradiye Şelasi, Doğu Beyazıt ve İshak Paşa Sarayı güzergahından objektifimize yansıyanlar yerleşiyor.

Ege'nin son dönemdeki yükselen değerlerinden Şirince'ye yolumuz, bu mübadele mekanını tursitik dinamikler ile ve koruma odaklı olarak dönüştürmeye, değiştirmeye kararlı bir işletmenin, Güllü Konaklar'ın daveti üzerine düştü.