Son Yüzyılın Hikayeleri "Ütopya Koleksiyonu" ile Kamusallaşıyor

Amber EROYAN / 29 Mart 2012
İstanbul'un alternatif sergi mekanı MARS'ın güncel sergisi "Ütopya Koleksiyonu", Belçikalı sanatçı Luk Berghe'nin "daha iyi bir dünya" özlemiyle 2007'den bu yana biriktirdiği çizimlerin konsantre bir seçkisini sunuyor.

İstanbul'un alternatif ve 'tarafl'lı sergi mekanı MARS'ın güncel sergisi "Ütopya Koleksiyonu", Belçikalı sanatçı Luk Berghe'nin "daha iyi bir dünya" özlemiyle 2007'den bu yana koleksiyonunu yaptığı çizimlerin konsantre bir seçkisini sunuyor izleyiciye.

Berghe; ütopya, kapitalizm, sömürgecilik gibi kavramlar üzerinden mimarlığın rolünü mercek altına alan koleksiyonunu halka ithaf ederken, dünyada yaşananları takip etmek için onları; sokağı, binaları, iç mekanları daha sorgulayıcı bir gözle incelemeye davet ediyor.

Sanatçı kişiliği, 60'lı 70'li yılların siyasal ortamı içinde olgunlaşan Luk Berghe ile, gerçekleştirdiği performansları ve karaladığı çizimlerini besleyen düşünsel altyapı ve kentsel mekanlar üzerine konuştuk.Söyleşinin ardından "Ütopya Koleksiyonu"nu canlı olarak görmek isteyenler, 28 Nisan'a kadar MARS 'ı ziyaret edebilirler.


Sanatçı Luk Berghe ile...
Küratör Pınar Öğrenci ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :