Material ConneXion Türkiyeli Tasarımcıları Heyecanlandırıyor

mimarizm.com / 06 Ekim 2011

Dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en büyük ve önemli merkezi Material ConneXion® İstanbul ofisi, 4 Ekim 2011 akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) düzenlenen büyük bir partiyle kapılarını açtı. Türk tasarım ve sanayi dünyasının ileri gelenlerinin ağırlandığı bu önemli gecede Mimarizm olarak değerli isimlere Material ConneXion hizmetleri hakkındaki düşüncelerini, Yapı-Endüstri Merkezi'nin bu girişimini nasıl değerlendirdiklerini ve geceden izlenimlerini sorduk.

Derin Design'dan tasarımcı Derin Sarıyer, Erginoğlu&Çalışlar'dan mimar Kerem Erginoğlu, uzun yıllar Material ConneXion® bünyesinde çalışan ve şu anda Katar, Doha'da konumlanan Virginia Commenwealth University'de malzeme küratörü olarak ders veren Richard Lombard ve kendi ismi altındaki markası için ürettiği tasarımları ile uluslararası tanınırlığa sahip takı tasarımcısı Arman Suciyan, konuştuğumuz isimlerdi.


Material ConneXion® İstanbul: 6 bin Yenilikçi Malzemeye Anında Erişin!

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 43 yıldır aralıksız bilgi hizmeti sunan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), yapı dünyasındaki bilgi birikimi ve deneyimini Material ConneXion® İstanbul projesi ile daha geniş alanlara taşıyor. YEM'in Fulya'daki binasında kurduğu Material ConneXion® İstanbul, ülkemizde mimarlıktan tekstile, grafikten sanata, modadan ulaşıma kadar pek çok alanda tasarım dünyasının ve sanayinin gelişimine katkı sağlayacak.

Yenilikçi malzeme alanında dünyanın yakından takip ettiği Material ConneXion® New York, Bangkok, Köln, Daegu, Milano, Pekin ve Seul ofislerinden sonra, şimdi de İstanbul'da açılan malzeme kütüphanesi ile ülkemizdeki tasarımcılar, malzeme üreticileri, akademisyenler, inovasyon ve tasarım liderleri için önemli bir platform yaratacak.

Material ConneXion®, 6 bin 600'den fazla yenilikçi malzeme örneği bulunduran malzeme kütüphanesi, disiplinler arası uzmanlarıyla verdiği danışmanlık hizmeti, güncel malzeme ve teknoloji araştırma raporları, tüm dünyadaki yenilikçi malzeme bilgilerine ulaşımı sağlayan online veritabanı ve bu alandaki tüm ilgililerin yakından takip ettiği eğitim programları ve yayınlarıyla bilim ve tasarım arasında köprü oluşturuyor.

1997 yılında Amerika'da George M. Beylerian tarafından kurulan, New York merkezli Material ConneXion®, "Her fikrin bir malzeme çözümü vardır" görüşüyle çalışmalarını dünyanın 8 ayrı noktasındaki ofisleriyle sürdürüyor. Material ConneXion® İstanbul malzeme kütüphanesinde 500 yeni malzemenin sınıflandırılmış bir derlemesinin yanı sıra online veri tabanı üzerinden 6 bin 600'in üzerinde malzemeye anında erişim hizmeti sunuluyor. Ayrıca firmalara özel proje hizmeti veriliyor; tasarım konferansları ve sergiler düzenleniyor. Profesyonellere projeleri veya ürünleri için yeni malzemeler bulmada ve malzeme üreticileri ile kullanıcılar arasında iletişim kurmada bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunuluyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :