YEM, Material ConneXion® İstanbul’u Kuruyor

mimarizm.com / 07 Nisan 2011

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en büyük ve önemli merkezi olan Material ConneXion® ile işbirliği anlaşması imzaladı. 'Material ConneXion® İstanbul' adıyla kurulacak merkez, YEM'in Fulya'daki binasında hizmet verecek. Material ConneXion® İstanbul, 100 ilham verici ve yenilikçi malzemeden oluşan ilk sergisini, 27 Nisan- 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında 34. Uluslararası Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'da düzenleyecek.

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 43 yıldır aralıksız bilgi hizmeti sunan, bu alanda pek çok 'ilk'i hayata geçiren, etkinlikleri ile uluslararası yenilik ve teknolojileri ülkemize taşıyan, sektörün tasarımdan üretime, inovasyondan uygulamaya, sürdürülebilirliğe kadar pek çok alanda gelişmesine destek olan YEM, yapı dünyasındaki bilgi birikimi ve deneyimini Material ConneXion® İstanbul projesi ile mimarlıktan kentsel tasarıma, peyzajdan içmimarlığa, çevresel grafik tasarımından sanata ve sanatçıya, illüstrasyondan endüstri ürünleri tasarımına, moda tasarımından tekstile ve ulaşıma, daha geniş alanlara taşıyor.

Yenilikçi malzeme alanında dünyanın yakından takip ettiği Material ConneXion® New York, Bangkok, Köln, Daegu ve Milano ofislerinden sonra, şimdi de İstanbul'da açılan malzeme kütüphanesi ile ülkemizdeki tasarımcılar, malzeme üreticileri, akademisyenler, inovasyon ve tasarım liderleri için önemli bir platform yaratılacak, Türk tasarım dünyasının yeni jenerasyon ürünlerle tanışmasına katkı sağlanacak.

Material ConneXion®, 5.000'den fazla yenilikçi malzeme örneği bulunduran malzeme kütüphanesi, disiplinlerarası uzmanlarıyla verdiği danışmanlık hizmeti, güncel malzeme ve teknoloji araştırma raporları, tüm dünyadaki yenilikçi malzeme bilgilerine ulaşımı sağlayan online veritabanı ve bu alandaki tüm ilgililerin yakından takip ettiği eğitim programları ve yayınlarıyla bilim ve tasarım arasında köprü oluşturuyor.

1997 yılında Amerika'da George M. Beylerian tarafından kurulan, New York merkezli Material ConneXion®, "Her fikrin bir malzeme çözümü vardır" görüşüyle çalışmalarını dünyanın 6 ayrı noktasındaki ofisleriyle sürdürüyor. Material ConneXion® İstanbul malzeme kütüphanesinde, 500 yeni malzemenin sınıflandırılmış bir derlemesinin yanısıra online veri tabanı üzerinden 5.000'in üzerinde malzemeye anında erişim hizmeti sunulacak; ayrıca firmalara özel proje hizmeti verilecek; tasarım konferansları ve sergiler düzenlenecek. Profesyonellere projeleri veya ürünleri için yeni malzemeler bulmada ve malzeme üreticileri ile kullanıcılar arasında iletişim kurmada bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :