Londra Tasarım Festivali Kente Sığamıyor

mimarizm.com / Amber EROYAN / 30 Eylül 2011


AL_A'nın 'Timber Wave' adlı tasarımı (görselleştirme)

Festivalde sergilenen tüm bu farklı tasarım ürünlerinden hareketle, Anna Bates'in vardığı sonuç ise şu oluyor:

"Tüm bu sergi mekanlarını ve gösterileri hesaba kattığımda; müsait alanlar olduğu sürece, kentteki tasarımcıların büyük gösterilere imza atmak için tüm kaynaklarını ve fikirlerini seferber edebilecek güçte olduklarını görüyorum. Sadece festivalin perspektifini değiştirdiğini ve bu modeli kentin geneline yaydığını hayal edin.

Festival süresince gerçekleşen tüm etkinliklerde, tasarım, eleştirel bir araç olarak sunuldu. LDF'nin sabah sohbetlerinde tasarımın, Birleşik Krallık'ın ekonomik canlanmasındaki yol gösterici rolü sıklıkla yinelenirken, aynı konu Royal College of Art'taki buluşmalara da taşınarak, hizmetler sektörünün iyileştirilmesinde de tasarımın önemli bir araç olduğu yönünde fikirbirliğine varıldı.

Fikirlerini görünür kılmak için festivali fırsat bilen tasarım pratikleri arttıkça, tasarım kavramının kent içinde ne kadar esnek bir hale geldiğinin gerçek bir temsili ile de karşı karşıya kalıyoruz. Fikirler hazır; festivalin gerçekten ihtiyaç duyduğu ise, tasarımcıların kendilerini göaterebilecekleri bir alan."

Bu haber, domusweb.it'den derlenmiştir. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :