Londra Tasarım Festivali Kente Sığamıyor

mimarizm.com / Amber EROYAN / 30 Eylül 2011

LDF'nin festival için konuşlandığı Victoria & Albert Müzesi'ni ise, Ronan ve Erwan Bouroullec biraderlerin ('Bouroullec Brothers') Raphael Gallery'ye konuşlanan 'Textile Field'  çalışması 'süsledi'. 30 metre uzunluğundaki bu devasa halı, festival yorgunu tasarım sevdalılarını kucaklayan bir divan görevi gördü aynı zamanda. Müzede sergilenen diğer bir dikkat çekici çalışmanın, galerici Murray Moss tarafından seçilen ve kâh belli bir alana kâh sergi mekanındaki başka bir işe göndermede bulunan 8 muzip lazer baskı çalışma olduğunu öğreniyoruz.   


Studio Bouroullec: 'Textile Field 2011', Kvadrat. © Studio Bouroullec & V&A Images, Victoria and Albert Museum.


Birşeyleri gerçekten zorlayan ve yeni tartışmalara zemin yaratan çalışmalara ulaşmak içinse binanın dışına çıkıp kendinizi sokağa atmanız gerekiyor. Brompton mahallesinin terkedilmiş köşelerinde bireysel girişimler ile oluşturulan 'uydu gösteriler' bunlardan biri. Gayrimenkul portfolyosunu festivalin hizmetine sunan South Kensington Estate sayesinde tasarımcılar dikkatle hazırlanmış gösterilere imza atıyor.


Liam Young (Futures Think Tank Tomorrow's Thoughts Today), festivale yukarıdaki işi ile katıldı. Çalışmanın teması; yakın geleceğin, tasarlanmış yaratıklar ile dolu yeni, mühendislik ürünü doğası.

Sonraki sayfada: 'Multiplicity' sergisinde dikkat çekenler


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :