Kamusal Alana Yüksek Teknoloji Sohbet Odası; "Pop-up City Lounge"

mimarizm.com / 21 Ekim 2014


DuPont™ Corian® ve Heineken® işbirliğiyle "Pop-up City Lounge" projesi için gerçekleştirilen yüksek teknoloji mobilyalar, dünya turuna 2014 Londra Tasarım Festivali'yle başladı.


Bu yeni lounge ve bar konsepti, bira markası Heineken'in Social Design Explorations (Sosyal Tasarım İncelemeleri) projesinin son tekrarı olarak; Varşova, New York, Mexico ve Singapur şehirlerinden katılan 20 iç mimar, ürün tasarımcısı, moda tasarımcısı ve grafikerin ortak çalışmasıyla hayata geçirildi.

40'lık iki nakliye konteynerinin yaratıcı bir şekilde yeniden düzenlendiği ve çok sayıda lounge alanına sahip olacak şekilde tasarlandığı Pop-Up City Lounge'ta bulunan farklı boyutlardaki Sohbet Odaları'nda arkadaş grupları; mahremiyetin, özenli masa servisinin, şaşırtıcı kokteyllerin ve ilginç yemeklerin tadını çıkarabilecekler.Barın beyaz yüzeyi ile siyah ve beyaz renklerdeki bağımsız masalar DuPont Corian (Glacier White ve Deep Nocturne renklerinde) ile üretildi.


Pop-up City Lounge tasarımı, projeye mobilya malzemesi sağlayan DuPont Corian'ın desteğiyle uygulamaya dönüştü. Gelişmiş bir tasarım malzemesi olan DuPont Corian'ın yüksek teknoloji yüzeyi, Heineken tarafından çok yönlülüğü, sofistike estetiği ve dokunsal niteliklerinden ötürü tercih edildi.

Tasarımda ayrıca, DuPont Corian'ın DeepColour™ Technology (*) adlı yenilikçi üretim süreciyle oluşturulan yeni siyah renklerinden Deep Nocturne tonu da kullanıldı. Bu yenilikçi teknoloji, DuPont'un koyu renklerin tercih edildiği iç tasarım uygulamaları için üstün performanslı gelişmiş malzemeler üretmesini sağlıyor.Yeni Deep Nocturne renkli DuPont Corian ile yapılan bir uygulama


Pop-up City Lounge, kamusal alanlarda kullanım için tasarlanmış DuPont Corian gelişmiş yüzey malzemesinin, kablosuz güç ile çalışan akıllı telefon şarjını da içeriyor. Powers Alliance Matters teknik standartlarına uyumlu Powermat, güçlü bir şekilde gelişen tüketici talebi için ideal bir çözüm sunuyor.Barın beyaz yüzeyi ve beyaz renkli bağımsız masalar DuPont Corian'ın Glacier White tonu ile üretildi.


(*) Patenti bekleniyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :