İstanbul'u Kim Dönüştürüyor?

Yasemin ŞENER / 05 Aralık 2012
 

Projenizin bienalin en çok ilgi gören işlerinden biri olması sizin için sürpriz oldu mu? Bu başarıyı hangi nedenlere bağlıyorsunuz?  

PATTU'da daha ilk yıllarımızdan itibaren sergiler ve araştırmalar bizim doğal bir parçamız olduğu için bu konuda deneyimliyiz. Sergileri tasarlarken en çok dikkat ettiğimiz şeylerden birisi, sadece profesyonellere değil, herkese yönelik tasarımlar yapmak. Bunun için işin içine ziyaretçi deneyimini de sokmayı, küçük oyunlar dahil etmeyi ve birçok farklı katmanda okumalara izin veren bir yapı tasarlamayı önemsiyoruz.
Serginin çıkış noktasının iyi bir fikir olduğunun farkındaydık. Projenin sesler, görseller, videolar, yazılım gibi birçok farklı parçası vardı. Bu parçalara hakimdik ama bir bütün olarak nasıl çalıştığını biz de ilk defa açılış günü sabaha karşı görebildik. On beş kişilik bir ekiple, üç ay boyunca bu proje üzerinde çalıştık, sonlara doğru bol bol sabahladık. Ancak yaptığımız tüm işleri keyif alarak yapıyoruz ve olumlu tepkileri de buna bağlıyoruz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :