İstanbul Sokaklarının Tozunu Kaldıran Uygulama: 'streetdust'

mimarizm.com / 13 Ekim 2014


Yaşadığınız ve gezdiğiniz şehirleri daha yakından ve farklı bir açıdan tanımanız için geliştirilen ücretsiz mobil uygulama streetdust yayında...


Yerliler ve turistlerle şehrin bilinmeyen hikayelerini paylaşmak amacıyla geliştirilen streetdust, İstanbul gezi deneyimini değiştirmek üzere yola çıkıyor. Uygulama, Beyoğlu bölgesini kapsayan ilk sürümü ile AppStore'da yerini aldı. Kullanıcılara etraflarındaki binalar hakkında yazılı ve sesli bilgi alma imkânı sunan streetdust, kişisel şehir rehberiniz olmayı hedefliyor.streetdust, kullanıcılara İstanbul sokaklarını gezerken etraflarındaki binaların tarihini öğrenme şansı sunan "keşfet" modu ve değişik ilgi alanlarına göre hazırlanmış yürüyüş rotalarından oluşan "tur" modu olmak üzere iki temel özelliğiyle ön plana çıkıyor.

İngilizce olarak kullanılabilecek uygulama, çevrimdışı kullanım özelliği sayesinde, data ücreti ödemeden ve internet bağlantısına gerek duymadan uygulamadan faydalanma imkânı sunuyor. Uygulama, kullanıcıların yerini takip eden, streetdust etkileşimli haritası sayesinde, istenilen yere nasıl gidileceğini de tarif ediyor.Hiçbir detayın gözden kaçmaması için konum bazlı bildirim mesajları gönderen ve kullanıcı tercihlerine göre kişiye özel önerilerde bulunan streetdust, gezi deneyimini günümüz teknolojisiyle harmanlıyor. 

İleride yayımlanacak sürümlerde içerik olarak farklı temaları ve mahalleleri de bünyesine katacak olan streetdust, kullanıcılara kendi turlarını yaratma ve paylaşma imkanı sağlayan bir kişisel tur platformu olmayı amaçlıyor.İstanbul'u farklı bir gözden görmek için streetdust uygulamasını AppStore'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

streetdust hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :