iyiofis'ten Kapalı Çarşı Uygulaması

mimarizm.com / 28 Mayıs 2015


Uygulamanın en önemli özelliği, bir mimar ve bir grafik tasarımcı yönetimindeki ekip tarafından güncellenerek tekrar çizilen, iyi tasarlanmış, detaylı ve interaktif bir harita sunuyor olması.

Kapalı Çarşı, 61 kapalı sokağı ve 1800'den fazla dükkânı ile dünyanın en büyük ve eski kapalı pazarlarından biri olarak günde 250.000 ile 400.000 arasında ziyarteçi alıyor. Düzensiz bir sokak ağı ve çok sayıda hana sahip çarşının labirente benzer sokaklarında kaybolmak çok kolay.

İstanbullu bir mimarlık ve tasarım ofisi olan iyiofis, İtalyan girişimci ve iş adamı Roberto Condello ile bir araya gelerek Kapalı Çarşı'daki gezi ve alışveriş tecrübesini iyileştirmeyi hedefleyen bir mobil uygulama geliştirdi.

Kapalı Çarşı Uygulaması, bir rehber ve navigasyon aracı. Uygulamanın en önemli özelliği, bir mimar ve bir grafik tasarımcı yönetimindeki ekip tarafından güncellenerek tekrar çizilen, iyi tasarlanmış, detaylı ve interaktif bir harita sunuyor olması.Türkiye'de henüz yeni yeni gündeme gelmekte olan iç mekânda pozisyonlama teknolojisi sayesinde, kullanıcının anlık konumu görüntülenebiliyor ve rotası çizilebiliyor. Çarşıda rahatça dolaşılarak dükkânlar, kapılar, ATM ve tuvaletler de dahil olmak üzere aranan her şey kolayca bulunabiliyor.

Uygulama, 1800 dükkânı kategoriler halinde görüntüleme ve belirli bir dükkân veya ürün arayan ya da özel bir rotada gezmek isteyen kullanıcılar için dükkânları filtreleme imkânı sunuyor. Şu anda çarşıda bulunabilecek binlerce farklı ürün, 12 kategori altında gruplanmış. En kullanışlı özelliklerden biri ise, dükkân ismi veya ürün etiketi ile direkt arama yapılarak her yerin harita üzerinde anında bulunabilmesi.Kullanıcılar, dükkânları puanlayabiliyor ve çok yakında e-mail ve sosyal medya üzerinden de paylaşılma özelliğine sahip olacak özel listelerine kaydedebiliyorlar. Şu anda Türkçe ve İngilizce dillerinde kullanılabilen uygulamanın yeni dil seçenekleri de sunması planlanıyor.iOS ve Android telefonlarda kullanılabilen uygulama, iTunes ve GooglePlay store'lardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :