Hammaddesiyle, Üretimiyle Her Daim Fotojenik Malzemeler Bu Kitapta

mimarizm.com / Amber EROYAN / 11 Ocak 2013


Cemal Emden
 
Y. Mimar, Fotoğraf SanatçısıCemal Emden, 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdikten sonra 1991-1993 yılları arasında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 1992 yılından bu yana ağırlıklı olarak fotoğraf çalışmalarını yürütmekte olan Emden, çeşitli mimari tasarım projeleri, restorasyon çalışmaları hazırladı ve uygulamalar yaptı. Emden, profesyonel fotoğraf çalışmalarını mimari, içmimari, grafik, endüstri ürünleri ve peyzaj tasarımı alanlarında sürdürmektedir. Sanatçı, adı geçen alanlardaki çalışmalarının yanı sıra Ortadoğu, Kuzey Amerika, Avrupa ve Rusya'daki çalışmalarını da içeren zengin bir fotoğraf arşivinin de sahibidir.


Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi

Türkiye'nin ilk 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi olan Zorlu Center'da; performans sanatları merkezi, otel, ofis, alışveriş merkezi ve rezidanslar yer alıyor. Zorlu Center'ın en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi geliştirilirken, İstanbul'un en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür- sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğunu gözlemlendi. Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Performans Sanatları Merkezi'ne, Zorlu Center içerisinde önemli bir yer ayrıldı.

2013 yılında sanatseverlerle buluşacak olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, biri 2.300 kişi kapasiteli, diğeri doğal akustik donanımla tasarlanan 770 kişi kapasiteli iki salon ile İstanbul'u dünyaca ünlü eserlerle buluşturacak. Toplamda 3 bin 70 kişilik kapasiteyle projenin en önemli ve güçlü fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi, Zorlu Gayrimenkul 'ün sosyal sorumluluk anlayışının da önemli bir göstergesi olacak.

300 milyon USD yatırım yapılan ve 50.000 m² kapalı alana sahip olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro ve dans gösterileri, resim sergisi ve müzayedeleri gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda Londra – West End, New York - Broadway'de gösterimi gerçekleşen müzikallerin ve oyunların dünya prömiyerleri sergilenecek. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nin operatörlüğünü birçok Broadway şovunun 100. yaşını kutlayan Amerikalı Nederlander Worldwide Entertainment (NWE) yapacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :