VitrA, RIBA ile Mimar Sohbetleri Düzenliyor

mimarizm.com / 02 Kasım 2018
VitrA, RIBA işbirliği ile 2 yıl boyunca İngiltere’de mimar sohbetleri düzenleyecek. Eylül ayında başlayan RIBA + VitrA Talks konuşma dizisinin 28 Kasım’daki konukları, Kate Macintosh ve Mary Duggan olacak.

VitrA, 1834 yılında kurulan ve 40 bini aşkın üyesiyle Birleşik Krallık çapında mimarlar odasının görevlerini yerine getiren RIBA (Birleşik Krallık Mimarlar Enstitüsü) işbirliği ile Eylül ayından bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor.

İki yıl sürecek RIBA + VitrA Talks adlı konuşma dizisi kapsamında, dünyanın önde gelen mimarları, farklı nesillerden meslektaşlarına ilham vermek hedefiyle, çağdaş mimarinin en iyi örnekleri üzerinden son gelişmeleri paylaşacak.

RIBA + VitrA Talks’ta Eylül ve Ekim programları

VitrA’nın RIBA işbirliğiyle düzenlediği konuşma dizisinin 5 Eylül’deki ilk konuğu, Tokyo merkezli mimarlık pratiği SANAA’nın kurucu ortağı, Pritzker Ödüllü Kazuyo Sejima oldu. 2010 yılında Venedik Mimarlık Bienali'nin ilk kadın direktörü olan Sejima, aynı yıl ortağı Ryue Nishizawa ile birlikte Pritzker Ödülü’nün sahibi oldu.

19 Eylül’deki etkinlikte, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri olarak gösterilen David Adjaye, Johannesburg Üniversitesi’nden Lesley Lokko’nun sorularını yanıtladı. Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilen Sir Adjaye’nin “Smithsonian Enstitüsü Ulusal Afrika Amerikan Tarihi ve Kültürü Müzesi” projesi, 2016’da New York Times tarafından “Yılın Kültür Etkinliği” seçildi.

RIBA + VitrA Talks kapsamında 23 Ekim’de ise Assemble ağırlandı. Turner ödüllü kolektif, Goldsmiths Çağdaş Sanat Merkezi de dahil olmak üzere son projelerini gündeme taşıyarak Londra’nın güneydoğusundaki dönüşümü anlattı.

Kasım ayı konukları

İlk üç etkinliğini geride bırakan RIBA + VitrA Talks'un yeni buluşmasında, sosyal konut projeleriyle öne çıkan iki kadın mimar konuk edilecek. 28 Kasım’daki etkinlikte, biri geçmişin, diğeriyse geleceğin öncü mimarı olarak tanımlanan Kate Macintosh ve Mary Duggan konuşmacı olacak.

Topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı hedefleyen RIBA + VitrA Talks, YouTube üzerinden canlı izlenebiliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :