Soyut Çizgilerle Bir Hayvan Fabrikası

mimarizm.com / 02 Eylül 2021
Oyuncak tasarımcısı Luca Boscardin Amsterdam'daki halka açık bir oyun alanına, vahşi hayvanların soyut, renkli çizimlerini gerçek boyutlu çelik versiyonlarını yerleştirdi. Animal Factory (Hayvan Fabrikası) adı verilen projede zürafa, timsah, goril ve kurt şeklinde metal borulardan yapılmış dört heykel yer alıyor.

Fotoğraflar: Tim Stet

Luca Boscardin, Amsterdam'da halka açık bir oyun alanında yer alan Animal Factory için; "Projenin arkasındaki fikir fantezi ve gerçeklik, doğal ve endüstriyel arasında bir köprü oluşturmaktı." diyor. Çelik konstrüksiyonlar belirli bir açıdan belirli bir şekle sahip değil gibi görünürken, başka bir yerden bakıldığında örneğin bir gorilin konturları açıkça görülüyor. Bu şekilde hayvanlar endüstriyel peyzajda sürprizler oluşturuyor.

Tasarım süreci, renkli hayvanlardan oluşan bir koleksiyonu minimal çizgilerle çizmekle başlayan ve daha sonra çelik marangoz Iwan Snel'in yardımıyla tamamlanan projenin, sadece çocuklar için tırmanma direkleri olarak değil, aynı zamanda yetişkinler için egzersiz yapmak veya bisikletlerini kilitlemek için alternatif bir yer olarak da kullanılabilecek çok yönlü ve etkileşimli bir kurulum olması hedefleniyor.

Çocukların basit evrensel işaretlerle iletişim kurma biçimleri ve hayal güçleri, projenin çıkış noktasını oluştururken Boscardin, "Bütün çocuklar kırmızı bir arabanın bir Ferrari olduğunu veya elinizdeki bir çubuğun bir kılıç olduğunu bilir; aynı şekilde, birkaç basit ve uzun sarı çizgi bir zürafadır ve büyük ağızlı yeşil bir hayvan bir timsahtır." diye ekliyor.

Haber dezeen’den çevrilerek derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :