RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin Mart Ayı Konuğu Emre Arolat

mimarizm.com / 28 Şubat 2019
VitrA’nın İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü RIBA iş birliğiyle düzenlediği konuşma dizisinin Şubat programı tamamlandı. Mart ayının konuğu ise ülkemizin önde gelen mimarlarından Emre Arolat.

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin Şubat programı tamamlandı. Mart ayının konuğu, ülkemizin önde gelen mimarlarından Emre Arolat olacak. 

Emre Arolat’ın kurucusu olduğu Emre Arolat Mimarlık, İstanbul, Londra ve New York'ta ofisleri bulunan, Türkiye'nin en büyük mimari uygulamalarından birini temsil ediyor. Ünlü mimar, 19 Mart’ta Londra’da düzenlenecek etkinlikte, 2018’de RIBA Uluslararası Mükemmellik Ödülü'nü kazanan İstanbul'daki Sancaklar Camii’nin de aralarında bulunduğu son projelerini anlatacak.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında, 11 Şubat’ta Boston, ABD, Kigali ve Ruanda merkezli kâr amacı gütmeyen bir tasarım stüdyosu olan Mass Design Group’un kurucuları Michael Murphy ve Alan Ricks, sağlık alanındaki projelerinin yanısıra, 2018 yılında hayata geçirdikleri “Alabama'da Eşit Adalet Girişimi için Ulusal Barış ve Adalet Anıtı” gibi yeni çalışmalarını anlattı. 18 Şubat’ta ise Londra’nın ünlü kraliyet parklarından Kensington Bahçeleri’nde geçtiğimiz yıl tasarladığı Serpentine Pavyonu ile dikkat çeken Frida Escobedo ağırlandı. 2000 yılındaki ilk pavyonu tasarlayan Zaha Hadid’den bu yana, ikinci kez bir kadının kurucusu olduğu mimarlık ofisi tarafından hayata geçirilen bu çalışmayla, dünyanın en çok ziyaret edilen mimarlık sitesi archdaily.com tarafından Londra’daki en etkili 30 mimar arasında gösterildi. 

Mass Design Group

Frida Escobedo

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamındaki etkinlikler, RIBA’nın https://www.youtube.com/user/ribaarchitecture adresindeki YouTube hesabından canlı yayında takip edilebiliyor. Eylül 2018’de başlayan ve iki yıl sürecek RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı hedefliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :