RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri

mimarizm.com / 11 Şubat 2019
VitrA’nın, İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü RIBA iş birliğiyle düzenlediği konuşma dizisi kapsamında 11 Şubat’ta Mass Design Group konuk edilecek.

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında, 11 Şubat’ta Türkiye saati ile 22:00’da Mass Design Group konuk edilecek. 

2018’in sonbahar döneminde Kazuyo Sejima, David Adjaye ve Kate Macintosh gibi uluslararası isimleri ağırlayan RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında sahne alacak Mass Design Group, disiplinlerarası araştırmalarla yürütülen yeniliğin, verimli, etkili ve güçlendirici, iyi inşa edilmiş ortamlar sunabileceğini gösteren projelerini sunacak.

Boston, ABD, Kigali ve Ruanda merkezli kâr amacı gütmeyen bir tasarım stüdyosu olan Mass Design Group’un kurucuları Michael Murphy ve Alan Ricks, sağlık alanındaki projelerinin yanısıra, 2018 yılında hayata geçirdikleri “Alabama'da Eşit Adalet Girişimi için Ulusal Barış ve Adalet Anıtı” gibi yeni çalışmalarını anlatacak.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında, 18 Şubat’ta Frida Escobedo ve 19 Mart’ta Emre Arolat izlenebilecek. Etkinlikler, RIBA’nın YouTube hesabından canlı yayında takip edilebiliyor.

Eylül 2018’de başlayan ve iki yıl sürecek RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı hedefliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :