RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin Nisan Ayı Konuğu Daniel Libeskind

mimarizm.com / 01 Nisan 2019
VitrA’nın İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü RIBA iş birliğiyle düzenlediği konuşma dizisinin Nisan ayı konuğu, çok disiplinli yaklaşımı ve mimarlığa getirdiği yeni eleştirel söylemle tanınan Polonya asıllı Amerikalı mimar Daniel Libeskind.

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin 9. buluşması Türkiye’de gerçekleştirilecek.

Polonya asıllı Amerikalı mimar Daniel Libeskind, 16 Nisan’da Londra’da sahne aldıktan 2 gün sonra İstanbul’a konuk olacak. Libeskind, Yunan Mitolojisi’nden Emily Dickinson’a, yaratıcılığına ilham veren unsurları ele aldığı Edge of Order adlı kitabından yola çıkarak hafızanın, mekanın ve insanların mimarisi hakkında konuşacak.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın iş birliğiyle İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlik, 18 Nisan Perşembe günü saat 19:00’da başlayacak.

Ücretsiz gerçekleştirilececek etkinliğe kayıt olmak için tıklayın.

 

*

Daniel Libeskind hakkında

Mimari ve kentsel tasarımda uluslararası bir figür olarak tanınan Daniel Libeskind, 1946’da Polonya’da doğdu. Mimar olmadan önce akordeon virtüözü olan Libeskind; Yahudi Müzesi için açılan yarışmayı kazandıktan sonra, 1989'da Berlin’de bir mimarlık stüdyosu kurdu. 11 Eylül saldırıları sonucu yıkılan Dünya Ticaret Merkezi'nin yeniden geliştirilmesi konusunda çalışmak üzere 2003 yılında stüdyosunu New York'a taşıdı. Çok disiplinli yaklaşımı ve mimarlığa getirdiği yeni eleştirel söylemle dikkat çeken Libeskind, bugüne kadar dünya genelinde pek çok kültürel, kentsel ve ticari projeye imza attı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :