Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Eğitimleri Bomonti-ada’da

mimarizm.com / 16 Kasım 2015
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İstanbul Tasarım Enstitüsü - Mimarlık Yüksek Lisans, Doktora ve Sertifika Programları ile artık Bomonti-ada’da... 

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve bünyesinde kurulan İstanbul Tasarım Enstitüsü, yüksek lisans ve doktora programları ile sertifika programlarını yeni dönemde Bomonti-ada’da (eski Bomonti Bira Fabrikası) sürdürecek.

Öğretim üyeleri ve öğrenciler, 12 Kasım 2015 Perşembe günü tanışma toplantısı için Bomonti-ada’da bir araya geldiler. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Orhan Hacıhasanoğlu’nun açış konuşmasının ardından Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Alpay Er, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulan İstanbul Tasarım Enstitüsü’nün kuruluş amaçları ve vizyonunu anlattı. Mimarlık Bölüm Başkanı Doç Dr. Murat Şahin’in Tezli ve Tezsiz  Mimarlık Yüksek Lisans programını tanıtan sunumunun ardından, Yrd. Doç. Dr. Ayşe Hazar Köksal, Özyeğin Üniversitesi MTF Tasarım Teknoloji ve Toplum Tezli/Tezsiz Doktora Programı'nı genel hatları ile özetledi. Prof. Dr. Hülya Turgut ise aynı mekanda gerçekleştireceği mekan-kültür etkinliğine ilişkin bilgiler aktardı. 

Bomonti-ada’daki etkinliklerin ilki  “Space Syntax ( Mekan Dizimi) Sertifika Programı, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Özbil Torun tarafından gerçekleştirilecek.  

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

       


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :