Mimarlık Dergisi 400. Sayısını Kutluyor

mimarizm.com / 23 Şubat 2018
TMMOB Mimarlar Odası’nın gücü ve desteği ile bugüne ulaşan Mimarlık dergisi, 55 yılda edinilen tecrübenin ağırlığıyla yayın hayatına devam ediyor. Dergi, Mart-Nisan 2018'de 400. sayısını özel bir içerikle kutlayacak.

Mimarlar Odası tarafından 1963 yılından beri yayımlanan, Türkiye’nin alanında en uzun soluklu ve yüksek tirajlı yayını Mimarlık, 2018 yılında hem 55. yılını, hem de Mart-Nisan 2018 sayısı ile 400. sayısını kutluyor.

Aylar öncesinden hazırlıklarına başlanan Mart-Nisan 2018 / 400. özel sayısı, hem derginin son 100 sayısını hem de süreli mimarlık yayıncılığını mercek altına alan değerlendirmeler içeriyor. 

Derginin son yıllarındaki içeriğini şekillendiren yayın komitesi üyelerinin, dergide yer alan gündem / güncel, mimarlık eleştirisi, yarışmalar, mimarlık tarihi, koruma / yaşatma, mimarlık eğitimi, mimarlık üretimi ve kent, yapı üretimi ve malzeme gibi başlıkları ayrı ayrı inceleyerek, son 100 sayıdaki makaleleri değerlendirdikleri yazılar, bu sayının özel içeriklerinden birini oluşturuyor.

400. sayıya özel olarak hazırlanan bir diğer dosyada ise Türkiye, Avrupa ve Amerika’daki süreli mimarlık yayıncılığına odaklanılıyor. Üç farklı yazarın katkısıyla derlenen bu bölümde, okuyucunun mimarlık yayıncılığına dair genel bir izlenim edinerek, Mimarlık dergisinin nerede durduğunu görmesi hedefleniyor.

Mimarlık'ın son iki sayısı


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :